Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywis…
2020-08-21, 08:34 Autor: Joanna Matlak

Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości

Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
- Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty. Kurator od dziś rozpoczyna cykl spotkań i narad z dyrektorami szkół, aby pomóc im sprawnie, płynnie i bezpiecznie rozpocząć rok szkolny.
- My będziemy starali się uspokoić dyrektorów, pokazać im, ze są w stanie dobrze ten rok rozpocząć. Oby to był rok spokojniejszy niż ostatnie dwa lata, które musieliśmy przeżywać z różnymi trudnościami – mówił nasz gość.

Jak wskazał, problemy na pewno pojawią się w dużych szkołach, do których uczęszcza wielu uczniów. – Chodzi o to, żeby młodzież nie gromadziła się w tej wspólnej przestrzeni, gdzieś na korytarzach i zaleca się, żeby w miarę możliwości lekcje odbywały się w jednej Sali, żeby klasa nie musiała się przemieszać. Więc trzeba to rozładować, żebyśmy nie mieli kilkuset osób na korytarzu.

- Dyrektorzy na pewno się obawiają, bo sporo obowiązków na nich spoczywa. Dyrektor to osoba, która zna swoją szkołę i choćbyśmy przygotowywali rozmaite rozwiązania prawne to nie jesteśmy w stanie przygotować uniwersalnego przepisu, który będzie pasował do każdej szkoły – dodał kurator Siek.

- Wszystko wskazuje na to, że nauka rozpocznie się we wszystkich szkołach, na dziś nie mam innych – podkreślił.
Michał Siek "W cztery oczy" (21.08.2020)

Zobacz także

2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***