Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra…
2020-08-19, 08:07 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego

Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Czerwiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Czerwiński, senator PiS

- Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy Czerwiński, senator PiS, pytany o wczorajszą rezygnację ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.
Nasz gość powiedział, że przyjął tę informację ze zrozumieniem, bo sprawa dotyczy też kwestii osobistych. – Minister miał odejść na początku roku, ale ze względy na wybuch pandemii pozostał i jak widać sprawdził się na swoim stanowisku. Jako kraj przeszliśmy pandemię stosunkowo łagodnie jeśli porównamy to z innymi państwami zachodniej Europy i to w dużej mierze jest zasługa prof. Szumowskiego. On umiejętnie zarządzał tym kryzysem. Oczywiście nie umniejszam roli całej służby zdrowia, ale dobry dyrektor, dobry kierownik jest sprawą bardzo ważną – podkreślił senator Czerwiński.

- W początkowym okresie nasze społeczeństwo widząc realne zagrożenie zachowało się w bardzo odpowiedzialny sposób, ale to na wniosek i prośbę ministra. On był wiarygodny w tym co przekazywał, nie owijał w bawełnę, mówił prawdę i dzięki dyscyplinie społecznej przeszliśmy ten okres „suchą stopą” – mówił senator PiS i dodał, że minister stanowił „twarz walki z pandemią”.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o kwestii podwyżek dla najważniejszych osób w państwie.

- Nie wiem jakie będą decyzje, marszałek Terlecki chyba wyraził nasze zamierzenia i wolę. Postępowanie opozycji uważam za trochę niedojrzale, bo sama mówi że podwyżki są potrzebne. Już nawet mniej chodzi o podwyżki, a raczej o stworzenie mierzalnego i odpowiedzialnego systemu, który obowiązuje w innych państwach, a nawet w Unii Europejskiej.- Mówię o systemie w którym wysokość poszczególnych wynagrodzeń wiąże się z wysokością uposażenia sędziów Sądu Najwyższego. I tu się scala władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza i ona się odnosi do siebie. Jednocześnie też średnia krajowa czyli to jak się powodzi społeczeństwu – podkreślił Jerzy Czerwiński.

Zobacz także

2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***