Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną…
2020-08-10, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską

Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską
– Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Katarzyna Czochara, poseł PiS, pytana co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską. Przypomnijmy: w związku z zarzutami prokuratorskimi postawionymi marszałkowi województwa Andrzejowi Bule, parlamentarzyści postanowili sprawdzić działalność Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu instytucji.
– Jeśli chodzi o OCRG to te pisma dotyczą umów, doboru osób, które rozpatrują wnioski w ramach różnych programów, a w Urzędzie Marszałkowskim poprosiliśmy o udostępnienie kserokopii dokumentów związanych z funkcjonowaniem Fundacji Rozwoju Śląska – mówiła poseł PiS i dodała, że po ich otrzymaniu wspólnie z wiceministrem Kowalskim i zespołem specjalistów będą je szczegółowo analizować.

– Mamy wiele osób, które znają się na tych obszarach zarówno jeśli chodzi o finansowanie, jak i prawo – dodała Czochara.

Jak wskazał nasz gość, na razie trudno mówić o udostępnieniu wniosków z tej analizy. – To na pewno będzie bardzo obszerny materiał. Na razie ciężko ten termin określić. W trakcie analizowania dokumentów może okazać się, że zawnioskujemy o kolejne, żeby uzupełnić wiedzę. Tydzień, dwa, trzy, trudno w tej chwili określić ramy czasowe – mówiła poseł PiS.

Zdaniem naszego gościa marszałek województwa nie powinien pełnić swojej funkcji. Przypomnijmy, że w jego sprawie nie ma jednak żadnego wyroku i można mówić o domniemaniu niewinności.

– To jest precedens, żeby marszałek województwa opolskiego miał zarzuty prokuratorskie. Proszę mi pokazać w Polsce marszałka, który ma zarzuty i dalej pełni swoją funkcję. My nie wydajemy żadnego wyroku. Ale jest konkretny zarzut: niedopełnienie obowiązków. Prowadzone jest śledztwo. Przecież pan marszałek Andrzej Buła reprezentuje interesy Opolszczyzny nie tylko w naszym kraju, ale również zagranicą, w komisjach europejskich. Osobiście uważam, że to niedopuszczalne – mówiła Katarzyna Czochara.

– Pan marszałek honorowo powinien podać się do dymisji do czasu wyjaśnienia sprawy. Ale widzę, że on nie ma takiej potrzeby, dlatego mu w tym pomożemy – zapewniła poseł PiS.

Zobacz także

2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej 2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***