Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach…
2020-08-09, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają

Mł. asp. Łukasz Nowak o tym, jaki jest wpływ upałów na prace strażaków
- Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Jednak cały czas służby leśne monitorują stan ścioły. A ta z dnia na dzień jest coraz bardziej sucha. Nasz gość przestrzegał też przed lekkomyślnością w obchodzeniu się z ogniem na ścierniskach czy w pobliżu składowisk słomy lub siana. Rokrocznie dochodzi do wielu takich pożarów.

Strażacy zapewniają też bezpieczeństwo nad wodą. W pierwszym miesiącu wakacji już sześciokrotnie interweniowali na akwenach, gdy pomocy potrzebowały osoby z przewróconych łódek czy kajaków. A warto wspomnieć, że wielu druhów jest przeszkolonych nie tylko w zakresie ratowania ludzi z wody, ale nawet w nurkowaniu.

- Nie ma dla nas znaczenia czy działania będą w nocy, czy w dzień, zimą czy latem – zastrzegł mł. asp. Łukasz Nowak.

Nasz gość dodał, że często w miastach strażacy nie mogą na miejsce akcji ratowniczej dojechać. Z prozaicznego powodu: drogi dojazdowe są zatarasowane parkującymi samochodami. Zaapelował, by kierowcy braki pod uwagę, że strażackie samochody mają spory wymiary.

Zobacz także

2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej 2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***