Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach…
2020-08-09, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają

Mł. asp. Łukasz Nowak o tym, jaki jest wpływ upałów na prace strażaków
- Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Jednak cały czas służby leśne monitorują stan ścioły. A ta z dnia na dzień jest coraz bardziej sucha. Nasz gość przestrzegał też przed lekkomyślnością w obchodzeniu się z ogniem na ścierniskach czy w pobliżu składowisk słomy lub siana. Rokrocznie dochodzi do wielu takich pożarów.

Strażacy zapewniają też bezpieczeństwo nad wodą. W pierwszym miesiącu wakacji już sześciokrotnie interweniowali na akwenach, gdy pomocy potrzebowały osoby z przewróconych łódek czy kajaków. A warto wspomnieć, że wielu druhów jest przeszkolonych nie tylko w zakresie ratowania ludzi z wody, ale nawet w nurkowaniu.

- Nie ma dla nas znaczenia czy działania będą w nocy, czy w dzień, zimą czy latem – zastrzegł mł. asp. Łukasz Nowak.

Nasz gość dodał, że często w miastach strażacy nie mogą na miejsce akcji ratowniczej dojechać. Z prozaicznego powodu: drogi dojazdowe są zatarasowane parkującymi samochodami. Zaapelował, by kierowcy braki pod uwagę, że strażackie samochody mają spory wymiary.

Zobacz także

2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***