Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu…
2020-08-08, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół

Henryk Nosewicz o tym, dlaczego pszczoły są tak ważne
- Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego .
Już Albert Einstein powiedział, że od momentu, gdy zabraknie pszczół – po 4 latach zabraknie ludzi. Zresztą wielu uczonych weryfikowało to twierdzenie i rzeczywiście – człowiek bez pszczół obejść się nie może. Zresztą dzięki ich pracy powstaje 40 procent żywności na świecie. A jednak człowiek pszczoły niszczy. Dlaczego?

- I to jest pytanie, które nie daje mi spać – stwierdził Henryk Nosewicz.

I zarysował przykład świata, w którym z powodu znacznego spadku ilości pszczół jest znacznie mniej rzepaku, brakuje owoców. Warto przypomnieć, że pszczoły przynoszą gospodarce narodowej Polski kilkanaście miliardów złotych.

Nasz gość dodał, że nie tylko miód, ale też propolis oraz mleczko mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To lekarstwa bez udziału chemii, czyli bez skutków ubocznych. A pamiętajmy, że w medycynie wykorzystuje się nawet jad zawarty w pszczelim żądle. To doskonały uśmierzacz … bólu a nadto rewelacyjnie skuteczne lekarstwo na wszelkie choroby reumatologiczne.

Chrońmy pszczoły nie tylko 8 sierpnia w Wielkim Dniu Pszczół.

Zobacz także

2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***