Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu…
2020-08-08, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół

Henryk Nosewicz o tym, dlaczego pszczoły są tak ważne
- Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego .
Już Albert Einstein powiedział, że od momentu, gdy zabraknie pszczół – po 4 latach zabraknie ludzi. Zresztą wielu uczonych weryfikowało to twierdzenie i rzeczywiście – człowiek bez pszczół obejść się nie może. Zresztą dzięki ich pracy powstaje 40 procent żywności na świecie. A jednak człowiek pszczoły niszczy. Dlaczego?

- I to jest pytanie, które nie daje mi spać – stwierdził Henryk Nosewicz.

I zarysował przykład świata, w którym z powodu znacznego spadku ilości pszczół jest znacznie mniej rzepaku, brakuje owoców. Warto przypomnieć, że pszczoły przynoszą gospodarce narodowej Polski kilkanaście miliardów złotych.

Nasz gość dodał, że nie tylko miód, ale też propolis oraz mleczko mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To lekarstwa bez udziału chemii, czyli bez skutków ubocznych. A pamiętajmy, że w medycynie wykorzystuje się nawet jad zawarty w pszczelim żądle. To doskonały uśmierzacz … bólu a nadto rewelacyjnie skuteczne lekarstwo na wszelkie choroby reumatologiczne.

Chrońmy pszczoły nie tylko 8 sierpnia w Wielkim Dniu Pszczół.

Zobacz także

2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***