Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska…
2020-07-27, 09:16 Autor: Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa
– W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego – powiedział poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
Jego zdaniem wniosek powinni poprzeć wszyscy radni, którym zależy na dobru regionu. Jeżeli będą bronić marszałka, na którym ciąży zarzut prokuratorski, ciąży odium kilkuletnich rządów, będących rządami klęski, inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność.

– Rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Buły – stwierdził Janusz Kowalski, który wraz z posłanką PiS Katarzyną Czocharą zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. – Nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak: idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy.

Nasz gość wyjaśnił, że wierzy w wygraną Zjednoczonej Prawicy podczas najbliższych wyborów samorządowych. Zresztą utwierdza go w tym fakt, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich znaczna część wyborców Mniejszości Niemieckiej swój głos oddała na Andrzeja Dudę, czyli podzieliła wartości preferowane przez ZP.

Odnosząc się do rządowych zamiarów wypowiedzenia konwencji stambulskiej Janusz Kowalski zastrzegł, że należy jak najbardziej chronić słabszych przed przemocą, jednak ten akt prawny zawiera zbyt wiele ideologii związanej choćby z LGBT.

Zobacz także

2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***