Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w…
2020-07-18, 09:30 Autor: Witold Żurawicki

Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych

Kpt. Katarzyna Idziorek
- Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu.
Tyle o standardowej, legalnej komunikacji z osadzonymi w więzieniach w dobie pandemii, gdy nie ma odwiedzin w zakładach karnych. Ale osoby spoza murów próbują różnych metod komunikacji nielegalnej, a raczej przemytu nielegalnego tak urządzeń elektronicznych, jak i choćby substancji odurzających.

Próby przemytu przed pandemią, gdy były widzenia z osadzonymi – polegały przede wszystkim na wszywaniu różnych „podarunków” w elementy garderoby. Ale już w czasie pandemii w jednym z przypadków elementy elektroniczne znaleziono w… sandałach.

Obecnie na teren zakładu karnego próbuje się wrzucać różne pakunki. Ale zdarzają się pomysły zupełnie oryginalne, wskazujące na determinację osadzonych, jak i tych, którzy te „podarunki” wysyłają. Ot, choćby list z papierem nasączonym narkotykami.

- Nie dość, że nasączono koperty amfetaminą, to jeszcze w środku były zeszyty z kryształkami amfetaminy – poinformowała Katarzyna Idziorek.

Wartość tej pseudo przesyłki w warunkach więziennych oszacowano na 250 tysięcy złotych. Rzecz jasna wartość narkotyku poza murami więziennymi byłą znacznie niższa.

Zobacz także

2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej 2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***