Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji…
2020-07-14, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii
- Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie wygrał prezydent Andrzej Duda, a drugą Rafał Trzaskowski.
Przypomnijmy, w regionie Rafał Trzaskowski zdobył 52,64% poparcia i wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę o ponad 5%.

- Opole pobiło absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencje i poparcie dla kandydata opozycji. Rafał Trzaskowski uzyskał gigantyczny wynik, jeden z najlepszych w kraju i bez wątpienia Opole będzie bastionem opozycji – mówił Kostuś i przekazał podziękowania wyborcom.

- Dziękuję, że opowiedzieli się za Polską samorządową, obywatelską, wolną od hejtu i mowy nienawiści i za Polską, która patrzy w przyszłość, a nie w przeszłość – powiedział nasz gość.

- Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w dalszym ciągu ze sobą rywalizować czy połączymy siły - odpowiedział poseł Kostuś pytany o to co dalej.

- W mojej opinii czeka nas tytaniczna praca w ramach zjednoczonej opozycji, ale również dalszego bloku anty PiS-u. Tu nie powinno być konfliktu, a nawet niekontrolowanej rywalizacji między PO, Nowoczesną, a np. środowiskiem Szymona Hołowni czy Lewicy. Tu powinna być ścisła współpraca – stwierdził Kostuś.

Zobacz także

2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej 2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***