Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik…
2020-07-13, 09:52 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich
– Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
– Jest ogromna radość, że tak dużo Polaków zostało obudzonych. Tak dużo Polaków pokonywało nieprawdopodobne przeszkody związane z bardzo złym zorganizowaniem tych wyborów, a jednak chcieli w wyborach uczestniczyć. Najbardziej cieszy, że młodzież zaczęła być aktywna politycznie i to wielka szansa dla przyszłości naszego kraju. Chce podziękować za aktywność Polaków – podkreśliła senator Jazłowiecka.

– My nie możemy odpuścić, musimy dalej podtrzymywać tę energię, chcemy dalej współpracować z Polakami, którzy chcą zmian, a one są potrzebne. Dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby w okresie recesji rząd na miesiąc przestał pracować, gdzie rozdawano bez żadnego uzasadnienia promesy dla samorządów – mówił nasz gość.

– Myślę, że wizyta Rafała Trzaskowskiego i bezpośrednie kontakty z opolanami sprzyjały temu, żeby osoby, które nie uczestniczyły w 1 turze głosowały przekonały się, że Trzaskowski jest kandydatem, które może zmieniać Polskę. Prezydent nie ma specjalnie dużych możliwości, ale my w senacie pokazujemy jak wygląda prawo, jak wyglądają propozycje składane przez rząd i to samo może prezydent wetując złe ustawy a akceptując dobre, albo też składać inicjatywy tak jak robi to senat – mówiła Danuta Jazłowiecka, senator PO.

Zobacz także

2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej 2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***