Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku…
2020-06-30, 09:02 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur tej partii w mieście Opolu, komentując 45% poparcie dla Trzaskowskiego w mieście Opolu. Andrzej Duda zdobył w stolicy regionu 26%, ale wygrał w całym województwie opolskim.
Skąd wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w Opolu? – To z pewnością ciężka praca parlamentarzystów, radnych i bez wątpienia wsparcie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Dodajmy, że na spotkaniu w Opolu było dwa razy więcej osób niż na wszystkich spotkaniach Andrzeja Dudy – mówił Kostuś.

Opole to jednak jedyne miejsce w regionie, w którym wygrał Rafał Trzaskowski. W całym województwie wygrał Andrzej Duda zdobywając 40,45% głosów. Prócz Opola, wygrał także w powiatach.

– To prawda, Rafał Trzaskowski przegrał na Opolszczyźnie, ale ta różnica jest mniejsza niż średnia w kraju, bo tu wynosi 8 % a w kraju 13%. Ta różnica jest do odrobienia i szanse są wyrównane – stwierdził Kostuś. – Prawdziwe rozstrzygnięcie nastąpi 12 lipca w czasie II tury wyborów – dodał.

– O tym pierwszym wyniku zdecydował elektorat Mniejszości Niemieckiej, choć to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo w województwie opolskim, tak wielokulturowym i wyraźnie proeuropejskim, PiS nigdy nie miał wysokich notowań w tym elektoracie. Nie będę przypominał jak prezes Kaczyński nazywał Ślązaków ani jak prezydent Duda potraktował ustawę o mniejszościach – mówił poseł Kostuś.

– Wierzę też, że w drugim tygodniu kampanii Rafał Trzaskowski przekona wszystkich nieprzekonanych i tych, którzy głosowali na kandydatów tego szerokiego obozu opozycji. Jest z czego czerpać, bo jest to elektorat Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia czy wreszcie Krzysztofa Bosaka – powiedział nasz gość.

Zobacz także

2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej 2020-08-17, godz. 09:41 Marek Kawa o wyjątkowej nazwie dla mostu na ulicy Niemodlińskiej - To jest skromny wkład radnych Opola, środowiska prawicowego i Forum Młodych PiS, którzy jako mieszkańcy Zaodrza wyszli z tą propozycją a my to sformalizowaliśmy… » więcej 2020-08-16, godz. 08:30 Poranna rozmowa z Moniką Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu - Zachęcamy wszystkich rolników, aby spisali się sami przez internet - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spis zacznie się 1… » więcej 2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***