Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u…
2020-06-16, 08:25 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u w szpitalu wojskowym w Opolu

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej

- To, że wiece się odbywały to dobrze, ale jest fundamentalna różnica między wizytami kandydatów, bo prezydent Duda ogłosił ważną dla nas decyzję. Po samych wiecach trzeba ewentualnie posprzątać i niewiele z nich pozostaje, a po wizycie Dudy mamy wspaniałą wiadomość o budowie trzeciego SOR-u w Opolu - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia, pytany o wrażenia z sobotnich spotkań wyborczych na Opolszczyźnie.
Nasz gość nie przywiązywał szczególnej wagi do frekwencji na spotkaniach poszczególnych kandydatów, bo np. posłowie Platformy Obywatelskiej byli bardzo zadowoleni z frekwencji na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim w Opolu. – Czy to ma znaczenie dla naszego regionu? Dla mnie ważniejszy jest nowy SOR, a nie czy gdzieś przyszło więcej osób czy mniej osób – mówił Ociepa.

Wiceministra pytaliśmy też o to, jak ocenia miłe powitanie Rafała Trzaskowskiego przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Każdy z nas, każdy z polityków podejmuje jakieś decyzje i postawa prezydenta Wiśniewskiego może lekko zaskakiwać. Opowiadanie się przez samorządowca tak wyraźnie po jednej stronie, i to samorządowca, który epatuje bezpartyjnością co ma swoją wartość kiedy trzeba pozyskiwać jakieś bonusy dla miasta i regionu, jednak może być zaskakujące – mówił Ociepa.

- Jeśli Andrzej Duda wygra te wybory, a wierzę w to, bo jest faworytem, to ta postawa (prezydenta Opola przyp. red.) może zostać zapamiętana, więc to było szalenie mało pragmatyczne – ocenił Ociepa.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o planach budowy SOR-u w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Ma powstać w ciągu 3 lat, a jego koszt to 35 mln złotych. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz także

2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***