Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta…
2020-06-12, 08:16 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie

Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska, szefowa PiS w województwie opolskim

- Brzeg to oczywisty punkt na kampanijnej mapie, bo wiemy, że jest to miejsce, które jest ostoją prawicowych wartości. Zawsze mogliśmy liczyć na powiat brzeski nawet w najtrudniejszych czasach, kiedy prawica nie miała tak wysokiego poparcia, aby mieć parlament, rząd czy prezydenta - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii na Opolszczyźnie, pytana o harmonogram spotkań z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowa państwa odwiedzi województwo opolskie w sobotę; zaplanowano spotkania w 3 miastach.
Spotkanie w Brzegu odbędzie się na placu Zamkowym o godzinie 11.30, a kolejne w Opolu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki o 14.30. - Prezydent pamięta jak 5 lat temu w kampanii przybył do Opola i to był okropnie deszczowy dzień. Baliśmy się, że nie dopisze frekwencja, ale wtedy Plac Wolności był w całości zapełniony – wspominała na naszej antenie poseł Porowska.

Na koniec Andrzej Duda odwiedzi Głogówek. – Dla Głogówka to będzie chyba wielkie wydarzenie, bo to pierwsze spotkanie z głową państwa od XVII wieku kiedy przebywał tam Jan Kazimierz – mówiła Violetta Porowska i dodała, że spotkanie odbędzie się na Rynku o 16.30.

Zapytana o przekaz prezydenta, Violetta Porowska odpowiedziała, że z pewnością pojawią się ważne słowa dla wszystkich mieszkańców Polski, ale nie zabraknie też ważnego przekazu dla opolan. – Być w jednym miejscu z prezydentem, kiedy wypowiadane są ważkie słowa to trochę tak jakby być częścią historii, dlatego serdecznie zapraszam – mówiła.

Dodajmy, że weekend w naszym regionie będzie obfitował w spotkania także z innymi kandydatami na prezydenta. Z Opolanami spotka się także Rafał Trzaskowski i Krzysztof Bosak. – To oznacza, że Opolszczyzna jest atrakcyjnym terenem dla wszystkich kandydatów, że to najmniejsze województwo, które w ostatnich latach dzięki rządom PiS mocno zyskuje na arenie krajowej. Proszę pamiętać, że 5 lat temu za czasów PO, mówiono o tym, że tylko wielkie metropolie mają szansę na istnienie, a reszta tylko jak coś „spadnie ze stołu”. Polityka PiS jest zupełnie inna, my stawiamy na zrównoważony rozwój – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***