Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kwiatek o nowych naborach w ramach pomocy…
2020-06-09, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kwiatek o nowych naborach w ramach pomocy dla przedsiębiorców

Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kwiatek [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu
- Jako urząd dysponujemy 83 mln złotych, z danych na wczoraj wynika, że już wypłaciliśmy 45, więc jesteśmy za półmetkiem jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, pytany o wypłatę środków w ramach pomocy dla przedsiębiorców.
Powiatowy Urząd Pracy w Opolu poinformował, że od 16 do 29 czerwca będzie prowadzony trzeci nabór w ramach Tarcz Antykryzysowych, chodzi o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę fizyczną niezatrudniającą pracowników, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców i dla pracowników organizacji pozarządowych.

- Mamy zapewnienie, że jeśli wniosków będzie jeszcze więcej to może do nas wpłynąć więcej pieniędzy, więc zachęcamy do korzystania - powiedział wicedyrektor Kwiatek.

A jak wypadły poprzednie dwa nabory? Jak się okazuje wciąż największą popularnością cieszą się mikropożyczki, czyli wsparcie w wysokości 5 tys. złotych. - Wypłaciliśmy 38 mln złotych, to 70% zrealizowanych wniosków. 7 731 przedsiębiorców otrzymało te 5 tys. złotych.

Aktualna stopa bezrobocia w Opolu wynosi 3,4%, co oznacza wzrost. - Ta dynamika wzrostu jednak już nie jest taka duża, bo między marcem a kwietniem mieliśmy wzrost o 0,4 %, a teraz między kwietniem a majem - 0,2. I to będzie się wytracało, choć kto wie co dalej będzie się działo z wirusem – stwierdził Kwiatek.

Zobacz także

2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej 2020-07-22, godz. 08:43 Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu - To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2020-07-21, godz. 08:41 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o zapotrzebowaniu na dar życia, sposobach oddawania krwi i osocza - Okres wakacji to kres wyjątkowy dla nas - przyznała dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-07-20, godz. 10:23 Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19 – Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. » więcej 2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***