Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piec…
2017-05-18, 09:28 Autor: Paula Hołubowicz

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piechowicz-Witoń

Łukasz Śmierciak o programie rozpoczynających się dziś Dni Opola
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta
- Tym razem organizujemy Dni Opola nie w kwietniu, ale w maju i to chyba był dobry pomysł, żeby ta impreza odbywała się w cieplejszym okresie. Zaczyna się wyjątkowo: od balonów, które wystartują o 18:00 z nadodrzańskich bulwarów. Miasteczko balonowe powstanie na placu przy teatrze dramatycznym, tam o 20:00 koncert zespołu Girls On Fire, a godzinę później uroczyste otwarcie Dni Opola - mówił w programie W cztery oczy Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta. Program Dni Opola jest wyjątkowo bogaty. W piątek między innymi spotkanie "krawaciarzy" na błoniach Politechniki Opolskiej (w planach bicie rekordu Polski w licznie osób "pod krawatem"), wieczorem koncert Wojtka Mazolewskiego, na którym zaprezentuje utwór skomponowany z okazji 800-lecia Opola. W sobotę duża impreza współorganizowana z Tauronem, nastawiona na promocję supernowoczesnych technologii. Na finał dnia Noc Muzeów ukierunkowana na przypomnienie ośmiu wieków dziejów Opola. Niedziela to ostatni dzień imprezy, w programie między innymi wielka potańcówka, Opolska Prywatka, przy stawku na ulicy Barlickiego.
Dorota Piechowicz-Witoń o Forum Inicjatyw Obywatelskich
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu
- Od tego roku częścią Dni Opola jest gala Forum Inicjatyw Pozarządowych połączona z wręczeniem nagród im. Jana Całki. Mamy dwie takie nagrody: w kategorii lider społeczny oraz pożytek roku, czyli najciekawszy projekt realizowany przez trzeci sektor z środków miejskich. Zwycięzcy otrzymają po 5 tysięcy złotych - mówiła w "Poglądach i osądach" Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jej zdaniem, zainteresowanie konkursem było duże: 21 zgłoszeń w kategorii lider społeczny i 14 w kategorii pożytek roku. - Opolski trzeci sektor przez wiele lat uchodził za słaby, bo mało było organizacji w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, słaba była też aktywność, jeśli chodzi o pozyskiwanie grantów. Ostatnio to się zmienia, opolskie organizacje pozarządowa szybko się profesjonalizują i robią się coraz sprawniejsze - przekonuje gość Radia Opole.

Zobacz także

2021-07-25, godz. 08:30 Marek Cholewa o lotniczym pogotowiu pożarowym, w które będzie zaangażowane Nadleśnictwo Opole Szykuje się duża współpraca między kilkoma wojewódzkimi funduszami środowiska i gospodarki wodnej a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach… » więcej 2021-07-24, godz. 08:30 Janusz Trzepizur o remoncie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu i opolskich olimpijczykach, którzy wystąpią… » więcej 2021-07-18, godz. 08:20 Grzegorz Adamczyk o tym, czy należy przywrócić handel w niedzielę Zakaz handlu w niedzielę - odkąd powstał ten pomysł wzbudza kontrowersje i polaryzuje społeczeństwo. Niektórzy chcą aby odejść od tego rozwiązania i… » więcej 2021-07-17, godz. 08:18 Łukasz Schreiber o zawodach szachowych o Puchar Polski, które odbędą się w Opolu Porannym gościem Radia Opole był Łukasz Schreiber, poseł PiS i członek Rady Ministrów. Nie była to jednak typowa rozmowa polityczna, ponieważ nasz gość… » więcej 2021-07-11, godz. 08:30 Stanisław Szwed o problemie demografii, szczególnie widocznym na Opolszczyźnie Gościem porannej rozmowy był Stanisław Szwed, minister rodziny i polityki społecznej z którym rozmawialiśmy o problemie demografii, szczególnie widocznym… » więcej 2021-07-10, godz. 08:30 Violetta Porowska o wizycie na Opolszczyźnie Marszałek Sejmu Elżbiety Witek Sobotni dzień będzie nieco polityczny ale też w duchu pamięci o historii. Na Opolszczyznę przyjechała bowiem Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-04, godz. 08:15 Ppłk Arkady Smoliński o tym, kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta służba Trwa rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu. Jak się zgłosić? Kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta… » więcej 2021-07-03, godz. 08:15 Z lekarzem Weroniką Juruć o akcji szczepień i o tym, dlaczego wariant delta koronawirusa jest tak groźny Zainteresowanie szczepieniami zmniejszyło się, a do Europy dotarł bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa. Aby uniknąć czwartej fali pandemii konieczne jest… » więcej 2021-06-27, godz. 08:35 Monika Bartel o naborach uzupełniających na rachmistrzów spisowych Trwają nabory uzupełniające na rachmistrzów spisowych. Prowadzone są w 20 gminach województwa opolskiego. - Część zrezygnowała, a powody są również… » więcej 2021-06-26, godz. 08:30 Podkom. Karol Brandys o tym, jak bezpiecznie podróżować zarówno samochodem, jak i autokarem Gdyby nie to, że dzieci miały zapięte pasy bezpieczeństwa, mogło by to skończyć się dużo gorzej, łącznie z ofiarami śmiertelnymi - powiedział podkomisarz… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »