Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy…
2024-06-11, 08:33 Autor: Ireneusz Prochera

Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia

Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia
- Celem wojny hybrydowej jest wprowadzenie niepokoju wśród społeczeństw Unii Europejskiej, skłócenie wewnętrzne jej państw, bo im słabsza Unia tym silniejsza Rosja.- przekonywał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Bartosz Maziarz, politolog i ekspert bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego.
- Z przekonania powiem, że polskie służby zapobiegają większości aktów sabotażu, ale nie da się zapobiec wszystkim, tak jak nie da się powstrzymać wszystkich aktów terrorystycznych. Chodzi o to, by skutki aktów sabotażu były jak najmniejsze, by dało się te sytuacje kryzysowe jak najszybciej opanować.- dodał ekspert.

Dr Maziarz odniósł się także do dyskusji dotyczącej prawa użycia broni przez polskich żołnierzy, odbywających służbę na wschodniej granicy Polski. Zalecał ostrożność w liberalizowaniu tych zasad, wskazując, że może to doprowadzić do dalszej eskalacji napięcia, bo przez granicę napływają nie tylko migranci.

-Te działania są zainicjowane przez służby białoruskie i rosyjskie. To nie są przypadki, że ci ludzie mogą być uzbrojeni, że dochodzi do różnego rodzaju prowokacji, bo migranci w ten sposób zwyczajnie nie postępują. I teraz wyobraźmy sobie, że komuś puszczą nerwy. Na to też czekają Rosjanie, by to wykorzystać propagandowo - przekonywał gość Radia Opole.

Zobacz także

2024-07-19, godz. 08:45 Arkadiusz Wiśniewski: SIM Opolskie to "Miś" naszych czasów -Od razu byłem pełen wątpliwości. Od razu mi to wyglądało na kalkę TBS-ów. Wąpliwości dotyczyły też sposobu zarządzania, bo udziałowcy niewiele mają… » więcej 2024-07-18, godz. 09:21 "Lepiej stworzyć jeden mocny szpital, niż rozdrabniać oddziały" Ireneusz Szafraniec o możliwych zmianach w ochronie… Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był I wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych Ireneusz Szafraniec, którego pytaliśmy o prace nad zmianami… » więcej 2024-07-17, godz. 08:59 "To były inne czasy, taka była wizja KZN-u" - Bogdan Wyczałkowski o kontrowersyjnych wydatkach SIM Opolskie oraz o przyszłości… - Początkowe plany są nie do końca aktualne, bo tych mieszkań będzie więcej - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes SIM Opolskie Bogdan Wyczałkowski… » więcej 2024-07-16, godz. 10:19 "Donald Trump jest w bardzo dobrej sytuacji, ale nic nie jest jeszcze przesądzone" - dr Marek Kawa o sytuacji politycznej… - Donald Trump ma bardzo dobrą sytuację w tych wyborach, ale uważam, że nic nie jest jeszcze przesądzone - tak o szansach byłego prezydenta w listopadowych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:28 "Wreszcie ktoś chce słuchać praktyków". Zuzanna Donath-Kasiura o założeniach reformy służby zdrowia - W tej reformie chodzi o jak najlepsze wykorzystanie potencjału szpitali, ich zasobów sprzętowych i personelu - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Zuzanna… » więcej 2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej 2024-07-10, godz. 09:26 "Jest bezpiecznie, więcej drobnych przestępstw". Insp. Magdalena Nguyen-Fudala o przestępczości i pracy policji w … Województwo Opolskie jest bezpieczne - zapewniała w Porannej Rozmowie Radia Opole komendant wojewódzka policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wskazała też… » więcej 2024-07-09, godz. 08:56 "Bez tej struktury świat wyglądałby inaczej". Bartosz Maziarz o szczycie i rocznicy NATO - Powstanie i istnienie NATO przez 75 lat niewątpliwie przyczyniło się do pokoju na świecie. Bez tej struktury świat mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »