Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii…
2024-06-06, 08:45 Autor: Ireneusz Prochera

Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze

Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze
- Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że bezpieczeństwo, także to indywidualne mieszkańców Unii jest najważniejsze. Uważam, że powinno być w centrum pracy Parlamentu Europejskiego. Spróbujmy sprawić, by ten człowiek czuł się bezpieczniej, spróbujmy mu poprawić ten komfort. - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Andrzej Buła, marszałek województwa, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej.
Pytany o kończącą się kampanię wyborczą, Andrzej Buła podkreślał, że dużą rolę odgrywały w niej kontakty osobiste z mieszkańcami województw dolnośląskiego i opolskiego, które tworzą wspólny okręg wyborczy. Zarazem wskazał, że wielką niewiadomą pozostaje frekwencja wyborcza, bo jest tak wiele czynników na nią wpływających, że trudno przewidywać. Zarazem przekonywał, że byłoby ze szkodą dla Polski i Polaków, gdyby zlekceważyli głosowanie 9 czerwca.

Marszałek Buła pytany był też o sytuację pracowników walcowni rur z Zawadzkiego, którzy dostali wypowiedzenia. Gość RO zapowiedział, że przede wszystkim będzie rozmawiał z przedstawicielami właściciela i resortów odpowiedzialnych za gospodarkę, nie wyklucza także włączenia się w szukanie inwestora, który przejąłby zakład. Gdyby to się nie udało, zapewnił, że zwalniani pracownicy nie zostaną pozostawieni sami sobie.

Zobacz także

2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej 2024-07-10, godz. 09:26 "Jest bezpiecznie, więcej drobnych przestępstw". Insp. Magdalena Nguyen-Fudala o przestępczości i pracy policji w … Województwo Opolskie jest bezpieczne - zapewniała w Porannej Rozmowie Radia Opole komendant wojewódzka policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wskazała też… » więcej 2024-07-09, godz. 08:56 "Bez tej struktury świat wyglądałby inaczej". Bartosz Maziarz o szczycie i rocznicy NATO - Powstanie i istnienie NATO przez 75 lat niewątpliwie przyczyniło się do pokoju na świecie. Bez tej struktury świat mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej 2024-07-05, godz. 09:24 "Paszporty wydawane na bieżąco, nie trzeba długo czekać". Wicewojewoda Piotr Pośpiech o paszportach i przepisach dla… - Nie ma na razie żadnych rozmów o tym, by w województwie miały powstać dodatkowe punkty składania wniosków i wydawania paszportów. - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-04, godz. 08:35 "Mamy do czynienia ze zbiegiem kilku przestępstw". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Szanse na przesłuchanie Zbigniewa Ziobry są uzależnione od jego stanu zdrowia - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Koalicji Obywatelskiej Witold… » więcej 2024-07-03, godz. 09:27 "Nie porzucamy projektu CPK, ale wiemy, jak napięty mamy budżet". Robert Węgrzyn w Radiu Opole o rozbudowie kolei - Do 2040 roku, według zapowiedzi poprzedniego rządu, miała powstać tzw. szprycha kolejowa nr 8 w ramach CPK łącząca Kłodzko - Nysę - Opole, ale nie zapewniono… » więcej 2024-07-02, godz. 08:40 "Najważniejsza sprawa to kwestia przejęcia europejskiego cargo". Tobiasz Gużda o CPK - Centralny Port Komunikacyjny - jako największy w tej części świata mógłby zagwarantować przejęcie przez Polskę europejskiego cargo - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-01, godz. 08:46 "Jest szansa na odzyskanie równowagi w szpitalnych budżetach". Starosta nyski Daniel Palimąka w Radiu Opole - Jako zarząd powiatu pochyliliśmy się nad sytuacją obu naszych ZOZ-ów, bo powiat nyski to także szpital w Głuchołazach i w oparciu o audyt funkcjonowania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »