Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka' - Michał…
2024-06-04, 08:52 Autor: Daniel Klimczak

"Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka" - Michał Dworczyk o doniesieniach na temat właściciela "Red is Bad" oraz końcówce kampanii wyborczej

Michał Dworczyk: Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka - o doniesieniach na temat właściciela "Red is Bad"
O nastroje wśród polityków PiS na kilka dni przed wyborami, a także wpływ doniesień o możliwych nieprawidłowościach w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy pytaliśmy we wtorkowy poranek kandydata tej formacji do Parlamentu Europejskiego, Michała Dworczyka.
Rozwój infrastruktury transportowej, wzbogacenie oferty połączeń kolejowych, w tym transgranicznych, a także budowa obwodnic - to priorytety, które nasz gość stawia sobie w ewentualnej przyszłej pracy europosła na rzecz Opolszczyzny.

- Ważne jest, aby skutecznie zabiegać o te sprawy, które są istotne z punktu widzenia województwa i jego mieszkańców. Do tej pory udawało mi się to robić dla województwa dolnośląskiego. Jestem przekonany, że jeśli mieszkańcy Opolszczyzny obdarzą mnie zaufanie, to skutecznie będę zabiegał o województwo opolskie tym razem - przekonywał.

Naszego rozmówcę pytaliśmy też o pojawiające się w kampanii doniesienia o możliwych nieprawidłowościach w czasach, gdy jego partia sprawowała władzę. To między innymi kwestie związane z Funduszem Sprawiedliwości, ministerstwem sportu, ale też Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

- W ogóle mnie nie cieszy to, że w tej kampanii jest dużo tematów zastępczych. Oczywiście trzeba rozmawiać o wszystkich istotnych sprawach z punktu widzenia Polaków, ale uważam, że wybory europejskie w tym roku są szczególnie ważne. Wybierzemy europarlament, który będzie podejmował decyzje absolutnie kluczowe z punktu widzenia Polski i Europy, które na najbliższe dekady ustalą zasady funkcjonowania Unii Europejskiej - tłumaczył.

Wśród wymienianych przez naszego gościa istotnych zagadnień, którymi zajmą się nowi eurodeputowani są między innymi prace nad przyszłym kształtem traktatów regulujących życie wspólnoty. Zapytany, czy frakcja, do której w Parlamencie Europejskim należy Prawo i Sprawiedliwość będzie miała zdolność do wprowadzania w życie swoich pomysłów, wskazywał że na razie nic nie jest w tej kwestii przesądzone.

- Tak naprawdę na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć dopiero po tym, jak wybory zostaną rozstrzygnięte - usłyszeliśmy.

Wśród pytań do Michała Dworczyka nie zabrakło też tych o doniesienia na temat firmy Pawła Szopy, który dzięki współpracy z rządowymi instytucjami miał zarabiać spore pieniądze. Michał Dworczyk wskazywał, że podległe wówczas rządowi służby robiły wszystko, by pieniądze były wydawane prawidłowo. Jak jednak wskazywał, o szczegółach będzie można mówić po tym, jak sprawie dokładniej przyjrzy się prokuratura. Nasz gość dodawał jednocześnie, że oprócz doniesień medialnych, warto wziąć pod uwagę także stanowisko głównych zainteresowanych, w tym byłego prezesa RARS, który w swoim wczorajszym oświadczeniu odpierał stawiane przez Onet zarzuty.

- Znam go od lat, cenię i wiem, że zawsze w swoich działaniach prezentował propaństwową postawę. W artykule jest dużo insynuacji, a jego autor jest dla mnie kompletnie niewiarygodny. Niejednokrotnie czytałem jego teksty, w których wiele informacji okazywało się absolutnie nieprawdziwymi [...] Odsyłam do oświadczenia prezesa Kuczmierowskiego, który pisze w nim wyraźnie, że procedury zakupowe były realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a żadne firmy nie były faworyzowane. - powiedział.

Zapytany, czy nadzór nad wydatkowaniem publicznych pieniędzy przez takie instytucje jak RARS w czasach rządów PiS, Michał Dworczyk mówił, że "to jest do zbadania przez stosowne instytucje". Jednocześnie zapewniał, że w czasie, gdy on nadzorował jej pracę "dokładano wszelkich starań, żeby ten nadzór był właściwy i rzetelny".

Zobacz także

2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej 2024-07-05, godz. 09:24 "Paszporty wydawane na bieżąco, nie trzeba długo czekać". Wicewojewoda Piotr Pośpiech o paszportach i przepisach dla… - Nie ma na razie żadnych rozmów o tym, by w województwie miały powstać dodatkowe punkty składania wniosków i wydawania paszportów. - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-04, godz. 08:35 "Mamy do czynienia ze zbiegiem kilku przestępstw". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Szanse na przesłuchanie Zbigniewa Ziobry są uzależnione od jego stanu zdrowia - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Koalicji Obywatelskiej Witold… » więcej 2024-07-03, godz. 09:27 "Nie porzucamy projektu CPK, ale wiemy, jak napięty mamy budżet". Robert Węgrzyn w Radiu Opole o rozbudowie kolei - Do 2040 roku, według zapowiedzi poprzedniego rządu, miała powstać tzw. szprycha kolejowa nr 8 w ramach CPK łącząca Kłodzko - Nysę - Opole, ale nie zapewniono… » więcej 2024-07-02, godz. 08:40 "Najważniejsza sprawa to kwestia przejęcia europejskiego cargo". Tobiasz Gużda o CPK - Centralny Port Komunikacyjny - jako największy w tej części świata mógłby zagwarantować przejęcie przez Polskę europejskiego cargo - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-01, godz. 08:46 "Jest szansa na odzyskanie równowagi w szpitalnych budżetach". Starosta nyski Daniel Palimąka w Radiu Opole - Jako zarząd powiatu pochyliliśmy się nad sytuacją obu naszych ZOZ-ów, bo powiat nyski to także szpital w Głuchołazach i w oparciu o audyt funkcjonowania… » więcej 2024-06-28, godz. 08:45 "To co miałem do powiedzenia, do bólu powiedziałem". Piotr Woźniak ostro o stanie lewicy w Radiu Opole -Nie podoba mi się dzisiejsza lewica w tym sensie, że stała się lewicą wielkoaglomeracyjną, przestała być lewicą powiatową, gminną. Przestała się… » więcej 2024-06-27, godz. 08:59 „Mam nadzieję, że po Euro 2024 wyciągniemy właściwe wnioski” - prezes OZPN Tomasz Garbowski w Radiu Opole - Wierzyliśmy, że z tej trudnej grupy uda się nam awansować. Nie udało się. Trzy drużyny awansowały, chociaż trudno było przewidzieć, że pierwsze miejsce… » więcej 2024-06-26, godz. 08:46 "Wszystko na to wskazuje, że będzie dla nas miejsce w zarządzie województwa". Marcin Oszańca (PSL) w Radiu Opole - Wierzę, że 10 lipca wrócimy do zarządu województwa. To jest też pokłosie naszych wcześniejszych ustaleń z marszałkiem Andrzejem Bułą. Przede wszystkim… » więcej 2024-06-25, godz. 09:31 "Piły troszeczkę spowolniły". Nadleśniczy Marek Cholewa w Radiu Opole o ograniczaniu wycinki w lasach - Podejrzewam, że nikt nie wyobraża sobie życia w domu, w którym nie ma przedmiotów wykonanych z drewna i drewnopochodnych. Musimy łączyć te dwa aspekty… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »