Radio Opole » Muzyka » Felietony muzyczne » Olga Bończyk prezentuje nowy singiel - 'Byłeś…
2023-03-10, 08:19 Autor: Tomasz Bazan

Olga Bończyk prezentuje nowy singiel - "Byłeś słońcem moich dni"

Byłes sloncem okladka
Byłes sloncem okladka
To piosenka, którą artystka odkryła kilka lat temu i natychmiast poczuła, że powinna włączyć ją do mojego repertuaru. Przed laty zaśpiewała ją Irena Jarocka do słów Marka Dutkiewicza i niezwykle wzruszającej kompozycji Piotra Figla. - Piosenka, choć mniej znana niż inne przeboje z tamtych lat, potrzebowała nowego brzmienia i nowoczesnej aranżacji - mówi Olga Bończyk.

Wspólnie z Filipem Siejką, utalentowanym muzykiem i producentem muzycznym, postanowiła dać nowe życie tej piosence. Ale w tym projekcie jest jeszcze ukryty pewien plan. Piotr Figiel, prywatnie był wujkiem Filipa, dlatego wszyscy wpadli na pomysł, by przywrócić do życia więcej jego piosenek.

- Tak to już przecież bywa, że znamy i lubimy piosenki z dawnych lat, ale mało kto potrafi wskazać, kto był ich twórcą. Najczęściej pamiętamy tylko ich wykonawców. W moim przekonaniu, twórczość Piotra Figla zasługuje na wydobycie jego kompozycji z lamusa i pokazanie ich w nowym współczesnym wydaniu - wyjaśnia wokalistka.

Radio Opole prezentuje pierwszą piosenkę z projektu poświęconego twórczości Piotra Figla, a z których docelowo, powstanie album poświęcony temu wyjątkowemu artyście.

Zobacz także

2023-04-18, godz. 14:38 Anna Rusowicz z nowym singlem - "Tobie" już w Radiu Opole Najnowszy singiel Anny Rusowicz - "Tobie", zapowiada nową płytę. To również cezura w życiu i twórczości tej artystki. Postanowiła ona sygnować go dorosłym… » więcej 2023-03-24, godz. 10:32 Depeche Mode - Memento Mori - legenda powraca po sześciu latach 24 marca to wielki dzień dla fanów Depeche Mode, ukazała się ich najnowsza płyta - „Memento Mori”. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń… » więcej 2023-03-10, godz. 08:19 Olga Bończyk prezentuje nowy singiel - "Byłeś słońcem moich dni" To piosenka, którą artystka odkryła kilka lat temu i natychmiast poczuła, że powinna włączyć ją do mojego repertuaru. Przed laty zaśpiewała ją Irena… » więcej 2023-01-18, godz. 09:37 Radio Opole poleca: stare hity U2 w nowych aranżacjach! Gramy już pierwszy singiel Grupa U2 ogłosiła premierę nowego wydawnictwa – „Songs Of Surrender”. Na płytę trafi 40 największych przebojów zespołu nagranych zupełnie na nowo… » więcej 2023-01-03, godz. 10:55 Radio Opole poleca: „Pal licho!” Wiktora Dyduły w tanecznym rytmie podsumowuje udany rok artysty Ostatnie dwanaście miesięcy okazało się być przełomowe w karierze Wiktora Dyduły. Młody wokalista po zeszłorocznym udziale w The Voice of Poland zabrał… » więcej 2022-11-24, godz. 10:37 Grzegorz Hyży powraca z nowym singlem „Sztos"! Tytuł zobowiązuje, dlatego nikogo nie zdziwi, jeśli kolejny singiel artysty stanie się wielkim hitem! Grzegorz Hyży wielokrotnie już udowodnił, że potrafi… » więcej 2022-10-31, godz. 09:59 VOO VOO z nowym albumem - "Premiera" Zespół Voo Voo to od lat synonim muzycznego kunsztu. Wciąż poszukują i nie dają się wpisać w sztywne ramy gatunków. Grupa Wojciecha Waglewskiego daje… » więcej 2022-10-17, godz. 15:44 Radio Opole poleca: nowy singiel Dawida Podsiadło „To co masz Ty!” z najświeższej płyty. Już jest! W piątek ukazała się czwarta studyjna płyta Dawida Podsiadło. Powstała we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień… » więcej 2022-10-07, godz. 12:36 Twórcy albumu "Andromeda's Mystery" wystąpili na scenie Studia M im. SBB W czasie pandemii w 2021 roku trzej starzy przyjaciele utworzyli nowy zespół z ideą odkrywania nowych możliwości brzmieniowych, rozświetlania rytmu i harmonii… » więcej 2022-09-27, godz. 08:44 Radio Opole świętowało Dzień Polskiej Muzyki Polska muzyka zdominowała 1 października anteny największych stacji radiowych i telewizyjnych w Polsce. Radio Opole wraz z innymi mediami uczestniczyło w kampanii… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »