Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2021-10-21, 09:18 Autor: Paula Hołubowicz/Justyna Krzyżanowska

„Barok po opolsku” – zespół Silver Brass zaprasza na trzeci koncert w ramach wyjątkowej trasy koncertowej

Zespół Silver Brass [fot. zdjęcia udostępnione przez zespół Silver Brass]
Zespół Silver Brass [fot. zdjęcia udostępnione przez zespół Silver Brass]
Przed nami kolejny miesiąc wypełniony muzyką barokową zagraną w nowatorski sposób. W sierpniu ruszył „Barok po opolsku”, czyli autorska trasa koncertowa zespołu Silver Brass we współpracy z Maciejem Lammem, organistą katedry opolskiej. Artyści zagrali wtedy jeden z koncertów inaugurujących V Oławskie Lato Organowe w kościele pw. Piotra i Pawła w Oławie. Tym razem zapraszają na koncert do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim.
Program koncertów to przede wszystkim utwory barokowych kompozytorów lub w stylu barokowym w nowatorskich opracowaniach na opolski zespół instrumentów dętych blaszanych, kotły i organy.

Silver Brass powstał w 2016 roku z inicjatywy Szymona Klimańskiego. Początkowo zespół tworzyło trzech instrumentalistów, jednak zamysłem założycieli było stworzenie kwintetu. W 2018 roku skład się ustabilizował i Silver Brass stał się kwintetem.

Od 2020 roku w zespole gra już ponad piętnastu muzyków, dzięki temu tworzą różne formacje wykonawcze, m.in. Opole Symphonic Brass. Ich repertuar stanowią głównie klasyczne dzieła wielkich kompozytorów, jednak artyści nie boją się wyzwań i w ich wykonaniu możemy nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć, ciekawe widowiska, które w sposób żartobliwy i kabaretowy wiążą muzykę poważną z rozrywkową.

Zespół Silver Brass jest laureatem pierwszej nagrody IX Konfrontacji Muzycznych w Opolu. Ponadto, w listopadzie 2020 r. muzycy nagrali płytę promocyjną powiatu legnickiego.

Drugi koncert trasy „Barok po opolsku” artyści zagrają 24.10 (niedziela) o godz. 18:00 w kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim. Wstęp na wydarzenie jest wolny z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

Koncerty z tego cyklu odbywają się od sierpnia do grudnia 2021 r. (w planach jest ok. 10 koncertów). Daty i miejsca kolejnych koncertów poznamy ok. miesiąc przed każdym koncertem.

Dodajmy, że Radio Opole objęło trasę koncertową „Barok po opolsku” patronatem medialnym.
Barok po opolsku - III koncert w Dobrzeniu Wielkim

Zobacz także

2022-05-05, godz. 16:59, Kultura i rozrywka Przed nami kolejne spotkanie z kameralistyką w Filharmonii Opolskiej Muzyka kameralna Aleksandra Tansmana, niedocenianego polskiego twórcy, zabrzmi podczas piątkowego koncertu kameralnego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Na specjalnie zaaranżowanej scenie sali koncertowej zaprezentuje się zespół… » więcej 2022-05-04, godz. 17:36, Patronaty - polecamy Zabawa, muzykowanie i integracja. "Power of Melody" w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska po raz kolejny zaprasza najmłodszych miłośników muzyki na zajęcia z cyklu Power of Melody. Pierwsze zajęcia z cyklu odbędą się w najbliższą niedzielę (08.05) w Klubie Muzycznym i podzielone będą tradycyjnie… » więcej 2022-04-09, godz. 18:19, Kultura i rozrywka Można poszukiwać "białych kruków" wśród winyli i płyt CD. Kiermasz w Opolu potrwa do niedzielnego wieczora Trwa weekendowy kiermasz płyt w jednym z centrów handlowych w Opolu. Miłośnicy muzyki mogą znaleźć dla siebie przede wszystkim ciekawe wydania winylowe, ale są też płyty CD. » więcej 2022-04-06, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Słynne dzieło pasyjne J.S. Bacha zabrzmi w Filharmonii Opolskiej Pasja wg św. Mateusza BWV 244 Johanna Sebastiana Bacha w międzynarodowej obsadzie zabrzmi w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w ramach cyklu 'Wielki Post - Wielka Muzyka'. Na scenie sali koncertowej pojawi się sześcioro solistów… » więcej 2022-04-05, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Jan Sebastian Bach: pasja wg św. Mateusza zabrzmi w Filharmonii Opolskiej – są jeszcze bilety! Po raz piąty już, czas poprzedzający Święta Wielkanocne jest w Filharmonii Opolskiej powiązany z koncertem Wielki Post - Wielka Muzyka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »