Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2015-11-26, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Dlaczego Marek Piekarczyk nie został magazynierem? "Zwierzenia kontestatora"

Marek Piekarczyk i Leszek Gnoiński [fot. Katarzyna Zawadzka]
Marek Piekarczyk i Leszek Gnoiński [fot. Katarzyna Zawadzka]
Marek Piekarczy - wokalista znany z zespołu TSA i osobowość telewizyjna gościł w Opolu. Artysta promował książkę „Zwierzenia kontestatora” – jest to wywiad-rzeka, który przeprowadził z nim dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński. Piekarczyk podkreśla, że zgodził się na powstanie książki, ponieważ zamierzeniem autora było pokazanie, jak porażki zamienia się w sukces, jak można podnieść się z najgorszego upadku.
Jakich porażek doświadczył w życiu Marek Piekarczyk?

- Gdyby moja pierwsza dziewczyna nie zdradziła mnie ze wszystkimi moimi kolegami, to byłbym dzisiaj magazynierem w Hucie Lenina, a tak jestem artystą - mówi Piekarczyk. - Dzięki niej zamknąłem się w pokoju i zacząłem namiętnie czytać książki. Kupiłem gitarę i pisałem piosenki oraz malowałem. Stałem się artystą. Musiałem jakoś przetrawić tę straszliwą klęskę pierwszej miłości. Dzięki temu jestem tym, kim jestem, a tak to bym siedział gdzieś tam, gdzie mój kolega, który ożenił się z jej koleżanką i od 45 lat chodzi tą samą trasą do huty - dodaje.

Marek Piekraczyk jest obecnie jurorem programu „The Voice of Poland”. Jak podkreśla nawet tam stara się być odrobinę niepokorny.
- Zacząłem po cichutku walczyć z tym, co najbardziej wkurzało mnie w telewizji - mówi Piekarczyk. - Dużo jest takich rzeczy, na przykład cały czas mówiłem, że ma być polska piosenka. Ma być prawda i naturalność. Zakładałem też specjalnie obrączkę, nawet pożyczałem od kamerzysty, jeśli jej zapomniałem. Nie po to, aby pokazać wszystkim kobietom, że mają na mnie nie patrzeć, bo ma żonkę (śmiech). Robiłem to wbrew opinii, że jest to taki niemodny symbol - dodaje.

Spotkanie z Markiem Piekarczykiem zorganizowało Muzeum Polskiej Piosenki we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.

Dłuższa rozmowa z Markiem Piekarczykiem w czwartkowych (26.11) "Rewirach kultury".

Zobacz także

2015-11-14, godz. 10:00, Kultura i rozrywka Święto Fryderyka Chopina i Józefa Elsnera. Muzyka klasyczna w Sulisławiu Siedemnastowieczny pałac, muzyka największych kompozytorów i znakomici goście - tak będzie wyglądał I Festiwal Chopin - Elsner, który w sobotę (14.11) rozpocznie się w sulisławskim pałacu koło Grodkowa. » więcej 2015-11-13, godz. 20:20, Kultura i rozrywka "Sanctus Adalbertus" - nowy festiwal muzyki sakralnej w Opolu Od 19 do 22 listopada potrwa „Sanctus Adalbertus” czyli I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Krajów Wyszehradzkich. W organizację włączyły się największe instytucje kościelne oraz kulturalne Opola. » więcej 2015-11-13, godz. 10:30, Kultura i rozrywka Muzyczny świat Kazimierza Knapika. Koncert w filharmonii Na wieczór autorski kompozytora i aranżera Kazimierza Knapika zaprasza Filharmonia Opolska. Usłyszymy twórczość, która znalazła się na czterech płytach między innymi: „Kołysanki, Śmiesznotki, Pocieszanki” czy „Piosenki dla… » więcej 2015-11-12, godz. 10:35, Kultura i rozrywka Muzyka Bacha i niecodzienne instrumentarium. Koncert w filharmonii Trwa festiwal „Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam”. Wydarzenie upamiętnia polskiego poetę tworzącego po łacinie oraz kompozytora, hagiografa i kanonika krakowskiego. Koncerty odbywają się w różnych miejscach województwa… » więcej 2015-11-11, godz. 06:00, Kultura i rozrywka Muzyka polskich mistrzów z okazji Święta Niepodległości Na uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprasza Filharmonia Opolska. Przypomniane zostaną kompozycje polskich twórców z czasów, kiedy naszego kraju nie było na mapie. Wystąpią filharmonicy opolscy pod batutą… » więcej
331332333334335336337
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »