Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-01-11, 12:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym!

"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! [fot. pixabay: geralt]
"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! [fot. pixabay: geralt]
Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego "Z chemią za pan brat". Wydarzenie zaplanowano na marzec tego roku, jednak formularz zgłoszeniowy można przesyłać jedynie do 28 stycznia, więc niewiele czasu zostało.
Tematyka konkursu obejmuje i rozszerza nową postawę programową nauczania chemii w szkole podstawowej, w jego trakcie uczniowie będą uzbrojeni w kalkulatory, ponieważ sprawdzana będzie ich znajomość obliczeń chemicznych, a także sprawność matematyczna. Część zadań będzie powiązana z praktycznym wykorzystaniem chemii, chociażby jak rozcieńczyć roztwór octu do wykonania danej potrawy. W sumie uczniowie odpowiedzą na 40 pytań, na które będą mieli 90 min.

Wydarzenie to jest o tyle ważne, że po długiej przerwie chemia wróciła do szkół podstawowych. Jak się okazuje, jest tam spora grupa uczniów, która mocno interesuje się chemią, a ten konkurs daje im możliwość sprawdzenia się, ale także ma za zadanie wyłowić pierwsze talenty.

Konkurs odbędzie się 3 marca w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu, która znajduje przy ul. Szymona Koszyka 21. Początek o godz. 10:00.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie organizatora konkursu (kliknij, żaby przejść na stronę), a także można go pobrać poniżej.

Dodajmy, że organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »