Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-28, 10:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Piotr Lempa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Wielka Gala Operowo-Operetkowa "Piotr Lempa i Przyjaciele" oraz otwarcie wystawy twórczości dra Janusza Hurnika zainaugurują w najbliższą niedzielę (03.10) XI Dobrodzień Classic Festival. Niestety na ten koncert nie ma już biletów. Kolejne koncerty w ramach wydarzenia zaplanowano 10, 16 i 17 października.
Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Repertuar festiwalu to utwory od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Wśród gości gwiazdy i osobowości polskiej sceny operowej oraz muzycznej: śpiewacy i muzycy, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.

Koncert otwierający wydarzenie odbędzie się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrodzieniu. Koncert 10 października zatytułowany „Najpiękniejsze melodie świata” zawita do Domu Kultury w Oleśnie. Bilety można nabyć internetowo tu: Bilety.

16 października w programie „Najpiękniejsze romanse Wertyńskiego – niezapomniana muzyczna podróż” – to koncert, którego będzie można posłuchać w Domu Kultury w Ozimku. Festiwal zakończy koncert w Muzeum Diecezjalnym w Opolu, który jest także jednym z wydarzeń 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Piotr Lempa. Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miasta i Gminy w Dobrodzieniu, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu, Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Dom Kultury w Ozimku, Muzeum Diecezjalne w Opolu. Radio Opole XI Dobrodzień Classic Festival objęło patronatem medialnym.
Plakat XI Dobrodzień Classic Festival

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »