Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-08-05, 15:01 Autor: Justyna Krzyżanowska

Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły!

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
W Galerii Zamostek MBP w Opolu można oglądać wystawę „Plakat i książka”. Jest to zbiór plakatów reklamujących wydarzenia literackie, targi książki. Zobaczymy także plakaty, na których to właśnie książka jest głównym elementem wizualnym.
Wśród prac znajdą się plakaty z serii wydanej przez Dom Książki w połowie lat 70., które zachęcają nas do czytania m.in. „Wakacje z książką”, „Szczęśliwe dzieciństwo to dzieciństwo z książką”, „Książka bawi i uczy”.

Wystawę „Plakat i książka” Dydo Poster Collection 1960-2020 można oglądać w dniach 14.07-21.08.2020 r. w Galerii Zamostek MBP, ul. Minorytów 4 w Opolu. Jednocześnie może ją oglądać 5 osób.

Dodajmy, że wystawa realizowana jest w ramach projektu "Wpadnij w bibliosieć” oraz dofinansowano ją ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Na wystawie zobaczymy plakaty następujących autorów: Cetnarowski Antoni, Czerniawski Jerzy, Freudenreich Marek, Hołdanowicz Leszek, Janowski Witold, Kalarus Roman, Klag Wacław, Kobak Tadeusz, Krzysztoforski Andrzej, Longawa Patrycja, Mikke Anna, Naczas Wojciech, Napieracz Jerzy, Nowaczyk Andrzej, Pluta Władysław, Porada Zenon, Procka Elżbieta, Sawka Jan, Stanny Janusz, Stańczyk Marek, Starowicz Monika, Szaybo Rosław, Świerzy Waldemar, Urbaniec Maciej, Wedecki S. i Wieschalla Norbert.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-09-30, godz. 16:45, Patronaty - polecamy 10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! W tym roku Opolski Festiwal Fotografii obchodzi jubileusz dziesięciolecia i odbywa się pod hasłem „Etapy”. Sześć wystaw w Muzeum Śląska Opolskiego, dwie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, do tego wystawy na Rynku, w Centralnym Muzeum… » więcej 2020-09-30, godz. 15:20, Patronaty - polecamy V Opolski Marsz Nordic Walking wyruszy w sobotę z Suchego Boru „Gmina Chrząstowice wspiera Nordic Walking” - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (03.10) ruszy V Opolski Marsz Nordic Walking. Start i meta będą zlokalizowane na boisku przy ul. Szkolnej 2 w Suchym Borze. Przed uczestnikami dwie… » więcej 2020-09-30, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon Tradycyjnie w październiku Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon artystyczny. 69. sezon zainaugurowany zostanie w najbliższy piątek (02.10) koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna… » więcej 2020-09-30, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski - na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szykowane jest też spotkanie poświęcone zmarłemu w tym roku Januszowi… » więcej 2020-09-30, godz. 11:22, Patronaty - polecamy XVII Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Karola Marii Webera W tym roku wyjątkowo nie w czerwcu, a w październiku, i wyjątkowo nie w Pokoju, a w Kościele Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej odbędzie się Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Karola Marii von Webera. Wydarzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***