Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-05, 17:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkie święto fotografii opanuje całe Opole!

11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
Opolski Festiwal Fotografii odbędzie się w tym roku pod hasłem "Obecność". To będzie rekordowa edycja! W programie aż 20 wystaw fotograficznych i 12 spotkań autorskich. Festiwal będzie trwać też rekordowo długo - ruszy 8 października i potrwa aż do 28 listopada! Inauguracja już w najbliższy piątek (08.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:30.
Większość wystaw będzie zdominowana przez fotografię dokumentalną. Już 8 października będzie można oglądać m.in. plenerową wystawę „Tego Opola już nie ma”, na której zobaczymy fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Wystawy prezentowane będą w różnych miejscach Opola: bibliotece, teatrze, filharmonii, muzeach i galeriach. Będzie można zobaczyć prace m.in. Chrisa Niedenthala, Kuby Kamińskiego, Magdy Hueckel, Katarzyny Mirczak, Anny Hartman-Ksycińska, Macieja Stanika, Pawła Żaka, a do tego wystawę kolekcji Festiwal Fotografii "W Ramach Sopotu" i ogromną wystawę Institut tvůrčí fotografie, która zagości w salach Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Opolski Festiwal Fotografii to wystawy, ale także warsztaty i oraz dwanaście spotkań autorskich!

Tradycyjnie też odbędzie się wernisaż zwycięzcy konkursu "Pokaż się". W tym roku okazał się nim Michał Konrad (Michał Konrad Fotografia), autor projektu wystawy "Koniunkcja". To wydarzenie już 9 października w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Więcej o wystawie i jego autorze tu: https://offoto.pl/2021/07/29/11-pokaz-sie-michal-konrad/

Program festiwalu znajduje się na stronie wydarzenia – zobacz tu. Festiwalowy „rozkład jazdy” na bieżąco można śledzić tu: Opolski Festiwal Fotografii.

Organizatorem 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Tegoroczny festiwal współorganizują z opolskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat 11. OFF

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »