Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-10-25, 19:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Tydzień Patriotyczny z Muzeum Ziemi Kozielskiej

Flaga państwowa RP [fot. Wanda Kownacka]
Flaga państwowa RP [fot. Wanda Kownacka]
Na cykl spotkań historyczno-kulturalno-społecznych z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprasza Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach Tygodnia Patriotycznego zaplanowano od 10 do 16 listopada szereg wydarzeń kulturalnych i naukowych. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.
Tydzień Patriotyczny oficjalnie zainauguruje w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada koncert pieśni polskich oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpią Izabela Migocz (sopran) i Wojciech Poprawa (tenor), a akompaniować będzie Katarzyna Rzeszutek. Początek o godz. 14:00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Dzień później z kozielskiego Rynku w kierunku parkingu przy muzeum o godz. 11:00 ruszy defilada Sekcji Konnej Ochotniczego Szwadronu 3. Pułku Ułanów Śląskich. Z kolei w poniedziałek (13.11) zaplanowano finał konkursu dla młodzieży na komiks historyczny pt. "Wojciech Korfanty - Syn Śląskiej Ziemi". Do młodzieży adresowany jest także wykład i warsztat, które odbędą się we wtorek (14.11) pt. "Umundurowanie i wyposażenie Polskiej Kawalerii". Nie zabraknie też seminarium naukowego - to rozpocznie się 15 listopada o godz. 10:00 w Domu Kultury "Twierdza", a dotyczyć będzie 60-lecia Towarzystwa Ziemi Kozielskiej. W czwartek (16.11) chętni wstąpienia do wojska będę mogli zasięgnąć szczegółowych informacji o godz. 11:00 w muzeum, gdzie będzie stanowisko informacyjno-promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Radio Opole Tydzień Patriotyczny z Muzeum Ziemi Kozielskiej objęło patronatem medialnym.

plakat

Zobacz także

2023-12-04, godz. 11:00, Patronaty - polecamy „Ilustracje nie tylko dla dzieci” - wystawa w Galerii Zamostek MBP „Ilustracje nie tylko dla dzieci” to tytuł wystawy prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej - ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje artystka, było to spełnienie marzenia, a publikacje z jej projektami odzwierciedlają przekonanie… » więcej 2023-11-30, godz. 16:23, Patronaty - polecamy Weekend z Benem Muthoferem Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza w najbliższy weekend (1-3.12) na cykl wydarzeń poświęconych pamięci niemieckiego artysty, związanego z Opolem - Bena Muthofera. W programie otwarcie wystawy plenerowej, warsztaty inspirowane… » więcej 2023-11-30, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Swingowo przez Amerykę z jazzową grupą JaLaJeRu z Nashville już w niedzielę w filharmonii „Muzyka Króla Słońce” w piątek (01.12), a w niedzielę (03.12) koncert 'Swingowym śladem przez Amerykę' - to muzyczne propozycje Filharmonii Opolskiej jeszcze w tym tygodniu. Na piątkowy koncert wszystkie bilety są już wyprzedane… » więcej 2023-11-30, godz. 08:44, Patronaty - polecamy Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Zbliża się czas, kiedy Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany. Obiecał jednak znaleźć chwilę, by odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Okazja do spotkania będzie w najbliższą niedzielę (03.12). Tego dnia będzie można… » więcej 2023-11-30, godz. 07:43, Patronaty - polecamy Sobota w "Akwarium" dla fanów rywalizacji w pływaniu Już w najbliższą sobotę (02.12) szykują się sportowe emocje na basenie „Akwarium” w Opolu. Wszystko za sprawą XVI Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2023 - jednego z 16. zawodów regionalnych stanowiących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »