Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-07-08, 09:19 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto Policji w Strzelcach Opolskich. Radio Opole będzie na miejscu z audycją "Mistrzowskie Lato"

Policja [fot. Maciej Marciński]
Policja [fot. Maciej Marciński]
Radio Opole zaprasza na wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się w najbliższy czwartek (11.07) w Strzelcach Opolskich. Będziemy tam z audycją „Mistrzowskie Lato z Radiem Opole”! Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 na placu Żeromskiego. Podczas uroczystego apelu policjanci zostaną mianowani na wyższe stopnie służbowe, odznaczeni oraz wyróżnieni za wzorową służbę. Po oficjalnych uroczystościach w Parku Renardów w samo południe zacznie się festyn policyjny, który potrwa do godz. 18:00. Atrakcji tam szykowanych będzie mnóstwo!
Przyjadą zabytkowe radiowozy oraz motocykle, które będzie można porównać z najnowocześniejszą policyjną flotą. Uczestnicy będą mogli usiąść ze sterami policyjnej łodzi oraz quada. Będzie też symulator wypadków i zderzeń. Do parku przyjadą również dwie tuningowane ciężarówki.

Zainteresowani militariami będą mogli zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez antyterrorystów. Nie zabraknie stoiska z laboratorium kryminalistycznego, gdzie chętni zapoznają się ze sprzętem służącym do zabezpieczania śladów. Przygotowany będzie też pokaz wyszkolenia koni służbowych oraz pokaz pokonywania przeszkód i posłuszeństwa psów policyjnych.

Na scenie swoją obecnością wydarzenie uświetnią, m.in. Orkiestra Policyjna z Katowic, Mażoretki „La Bella” z Leśnicy czy zespół „MuzoDziupla” z Baborowa.

Nie zabraknie atrakcji, animacji i warsztatów dla dzieci. Będą dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, modelowanie balonów, tatuaże brokatowe, fotobox, kącik maluszka, przeciąganie liny. Z wizytą zagości ponad dwumetrowa maskotka Panda oraz Misiu-Zdzisiu. Zawodnicy ZAKSA Strzelce Opolskie zaprezentują swoje umiejętności na specjalnym boisku do gry w siatkówkę. Z kolei KS Młodzik Strzelce Opolskie pokażą, jak mistrzowsko grać w piłkę nożną.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotują na ten dzień swoje najlepsze tradycyjne potrawy. Specjały przyrządzą panie z Zimnej Wódki, Żędowic, Spóroka, Gąsiorowic, Jemielnicy, Krośnicy i oraz Wiejskie Dobrocie z Izbicka. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo będzie też Food Truck Ryba, lody, wata cukrowa i popcornu, ale także grochówka i tradycyjny bigos. I uwaga, cała strefa gastronomiczna będzie bezpłatnie dla uczestników festynu!

Radio Opole wojewódzkie obchody Święta Policji objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej 2024-07-16, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Master Truck Show Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne pojazdy z całej Polski, a także z zagranicy. Szykują się trzy dni motoryzacyjnych… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »