Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-15, 18:36 Autor: Agnieszka Lubczańska

Stwórz rysunek lub wykonaj zdjęcie związane ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym - konkurs trwa do 30 kwietnia

Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
„Usłysz przyrodę oczami wyobraźni” - to tytuł konkursu adresowanego do uczniów publicznych szkół podstawowych z gmin położonych na obszarze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia.

Zadanie konkursowe w klasach I-IV polega na wykonaniu rysunku, klasy V-VIII powinny przesłać zdjęcie wybranego miejsca położonego w granicach Stobrawskiego Parku Narodowego. Wydarzenie dotyczy miejscowości: Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Lubsza, Łubniany, Murów, Pokój, Popielów, Świerczów i Wołczyn. Każda praca musi zawierać także nagranie – audiodeskrypcję, pomocną w odbiorze wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody.


Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia. Można przesyłać je na adres: konkurs.zopk@gmail.com.


Organizatorami wydarzenia są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Lubszy oraz RZPWE w Opolu, Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-03-24, godz. 12:17, Patronaty - polecamy Europejski Tydzień Mózgu - konkursy wiedzy i warsztaty w LO nr 9 w Opolu „Mózg - wielka tajemnica. Trening mózgu, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie?” Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy Europejskiego Tygodnia Mózgu, który już po raz kolejny odbywa się w PLO nr 9 w Opolu. Celem przedsięwzięcia… » więcej 2023-03-23, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Koncert finałowy festiwalu "DO RE MI" już w niedzielę w Ozimku Wokaliści z całej Polski zaprezentują się w niedzielę (26.03) podczas koncertu finałowego XVIII Festiwalu Piosenki 'DO RE MI' w Ozimku. Oceniać ich będzie jury w składzie: Natalia Niemen, Bartosz Listwan, Jan Swaton. Start o godz… » więcej 2023-03-23, godz. 11:38, Patronaty - polecamy DotlenieniRUN - bieg z okazji Światowego Dnia Wody To dobra informacja dla wszystkich miłośników biegania i aktywnego wypoczynku. W niedzielę (26.03) na terenie Skarbimierza Osiedle odbędzie się druga edycja imprezy DotlenieniRun - Drzewo i Woda. Start o godz. 11:00. » więcej 2023-03-23, godz. 11:14, Patronaty - polecamy Turniej piłki nożnej dziewcząt już w sobotę w Branicach Młode piłkarki z Polski i Czech zmierzą się w najbliższą sobotę (25.03) w XVI Międzynarodowym Wielkanocnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Branicach. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej… » więcej 2023-03-19, godz. 17:45, Patronaty - polecamy Ucieczka i wypędzenie z dzisiejszego punktu widzenia – spotkanie z Wernerem Sonne i Thomasem Kreutzmann w Opolu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Verbundenheit mit den Deutschen im Ausland zapraszają w najbliższą środę (22.03) na spotkanie z autorami książki „Wina i cierpienie/ Schuld und Leid” poruszającej kwestie ucieczki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »