Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-27, 10:24 Autor: Barbara Więcek

Piknik "Aktywna rodzina to zdrowa rodzina" już w sobotę

Rodzina [fot. https://pixabay.com/pl]
Rodzina [fot. https://pixabay.com/pl]
Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zaprasza w sobotę (1.09) na wyjątkową imprezę adresowaną do rodzin z dziećmi. Piknik „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina” odbędzie się w godz. 13:00 - 19:00 na Placu Wolności oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wstęp wolny.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla rodziców z dziećmi, ale także dla rodzin dopiero oczekujących na potomstwo. Na miejscu będzie Strefa Wiedzy, w której będą czekać pracownicy szpitala ginekologicznego, m.in. neonatolog, dietetyk, psycholog, położna oraz fizjoterapeuta udzielający porad dotyczących rozwoju dzieci do lat 2. Będzie można również skorzystać z porad prawnika dotyczących świadczeń i uprawnień dla kobiet w ciąży oraz rodziców, np. związanych z urlopem macierzyńskim, wychowawczym, rodzicielskim.

W programie m.in.:
- koncert Arki Noego
- konsultacje ze znanym fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim
- pierwszy w historii Opola wyścig wózków o Puchar Dyrektora Centrum Ginekologii
- pokaz i warsztaty żonglerki w wykonaniu Krzysztofa Riewolda, półfinalisty programu Mam Talent
- warsztaty zdrowego gotowania w ramach Akademii Małego Kucharza
- warsztaty udzielania pierwszej pomocy dzieciom, które poprowadzi PCK
- zajęcia taneczne dla rodziców i dzieci z Żanetą Schwierc, popularyzatorką tańców latynoskich na Opolszczyźnie i właścicielką Bailamos Por Ti
- malowanie brzuchów ciążowych oraz rodzinne sesje zdjęciowe w wykonaniu Joanny Kolasy i Patrycji Mackiel
- zajęcia fitness dla mam i niemowląt
- logiczne łamigłówki dla dzieci

Nie zabraknie również malowania twarzy, skręcania balonów, warsztatów kuglarskich, puszczania baniek mydlanych.

piknik - plakat arka ost.-1Impreza „Aktywna rodzina to zdrowa rodzina” jest organizowana w ramach projektu „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WO na lata 2014 – 2020.

W ramach tego projektu od kilkunastu miesięcy mieszkańcy powiatów: nyskiego, prudnickiego, opolskiego oraz miasta Opola mogą korzystać z bezpłatnych porad i badań adresowanych do kobiet w ciąży, dzieci do lat 2 i ich rodziców. Wśród nich są m.in. badania prenatalne dla kobiet przed 35. rokiem życia.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-06-15, godz. 13:41, Patronaty - polecamy Gala finałowa wojewódzkiego konkursu plastycznego KRUS Finał wojewódzki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” został zakończony. Gala wojewódzka odbędzie się w najbliższy piątek (18.06) w… » więcej 2021-06-15, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Można żyć bez pośpiechu i w zgodzie z naturą? W Suchym Boże udowodnią, że tak! To będzie próba powrotu do spokojnego tempa życia w przyjaznym otoczeniu wiejskiej przyrody. Mowa o wydarzeniu pod nazwą Slow Fest, które już w najbliższą sobotę (19.06) odbędzie się w Suchym Borze. Będzie można m.in. poćwiczyć… » więcej 2021-06-10, godz. 15:59, Patronaty - polecamy Klub szermierczy UKS Start Opole zaprasza na "Mistrzostwa Opola w Szpadzie 2021" Już w najbliższy poniedziałek (14.06) w Państwowej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu odbędą się Zawody Szermiercze Miasta Opola dla dzieci, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorzy zapraszają zawodników, trenerów… » więcej 2021-06-09, godz. 12:41, Patronaty - polecamy "Taniec, który koi lęki" - Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret W piątek (18.06) o godz. 19:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się kolejna z zapowiadanych premier. Tym razem na deskach teatru wystawiona zostanie sztuka 'Dance Makabre'. Będzie to przedstawienie realizowane w ramach… » więcej 2021-06-08, godz. 18:15, Patronaty - polecamy XV Opolski Festiwal Skoków już w sobotę Opolski Festiwal Skoków już po raz piętnasty gościć będzie czołowych skoczków wzwyż Polski i świata. Zawody rozegrane zostaną na stadionie w Opolu. W tym roku wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza - eliminacje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »