Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-07, 15:53 Autor: Paula Hołubowicz

Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu zaśpiewa dla Ukrainy

Stowarzyszenie "Opolszczyzna śpiewa" [fot. materiały organizatora]
Stowarzyszenie "Opolszczyzna śpiewa" [fot. materiały organizatora]
Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Opolu zaprasza na wyjątkowy koncert pt. "Opole śpiewa dla Ukrainy", który odbędzie się w najbliższy piątek (13.05) w Sali Koncertowej PSM.
W ten sposób uczelnia chce wyrazić solidarność z poszkodowanymi w wyniku działań wojennych Ukraińcami, którzy przybyli w ostatnim czasie do Opola, jak również pomóc im w integracji z mieszkańcami miasta Opole.

W programie koncertu znajdą się zarówno polskie, jak i ukraińskie pieśni ludowe, nie zabraknie również piosenek, które w swojej treści zawierają ważne, ogólnoludzkie wartości, takie jak np. pokój.

Na koncert w szczególności zaproszone są dzieci i młodzież szkolna z terenu Opola. Na scenie pojawią się szkolne chóry oraz zespoły lokalne. W sumie wystąpi ponad stu młodych śpiewaków. Gośćmi specjalnymi będą ukraińscy uczniowie z opolskich szkół.

Na miejscu ustawiona będzie również kawiarenka z ciastem, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Ukrainy. Początek koncertu o godz. 17:30.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa", a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Plakat - koncert Opole śpiewa dla Ukrainy

Zobacz także

2022-05-24, godz. 20:50, Patronaty - polecamy 53. Rajd Festiwalowy już w weekend! Rajd Festiwalowy już w ten weekend. Oficjalny start z Rynku w Opolu w sobotę (28.05) o godz. 17:50. Następnie rajdowcy rozegrają miejski odcinek super specjalny pod nazwą Debiuty o długości 1,85 km w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego… » więcej 2022-05-24, godz. 17:54, Patronaty - polecamy "Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę „Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie...” - to hasło przyświecające organizacji Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10… » więcej 2022-05-24, godz. 15:26, Patronaty - polecamy XII Bieg Koziołków wystartuje w sobotę ulicami Kędzierzyna-Koźla Już po raz 12. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (28.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej 2022-05-24, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Dla Ciebie Mamo" - koncert i inne atrakcje już w sobotę w Oleśnie Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - już w najbliższą sobotę (28.05) w Oleśnie po raz 11. odbędzie się inicjatywa pod nazwą „Dla Ciebie Mamo'. Tradycyjnie na placu przed… » więcej 2022-05-23, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONX Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W ramach obchodów odbędzie się konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »