Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-04, 16:19 Autor: Paula Hołubowicz

Państwowa Szkoła Muzyczna w Nysie świętuje swoje 60-lecie działalności

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie [fot. PSM w Nysie]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie [fot. PSM w Nysie]
Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz 60-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy, szkoła zaprasza nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców, absolwentów a także przyjaciół placówki, którzy czują się związani z tym miejscem. Uroczystości odbędą się piątek i sobotę (13-14.05) w Nyskim Domu Kultury przy ul. Wałowej 7.
W ramach wspólnego świętowania sześćdziesięciu lat swojej działalności szkoła zaprasza na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli placówki. Na scenie pojawią się najzdolniejsi uczniowie, a także wspaniali muzycy. Koncert ten stanowi oficjalne rozpoczęcie święta szkoły, a zaplanowano go na piątek (13.05) na godz. 16:00.

Dzień później, na scenie Nyskiego Domu Kultury będziemy mogli podziwiać występy absolwentów szkoły oraz jej wieloletnich przyjaciół. Wydarzenie zaplanowano na godz. 17:00. Cały wieczór uświetni natomiast Bal Jubileuszowy połączony z I. Zjazdem Absolwentów Szkoły.

Jednak na tym nie zakończy się świętowanie Jubileuszu, ponieważ już od czerwca, PSM w Nysie rusza z cyklem Koncertów Kameralnych, który potrwa do maja przyszłego roku. Ten rodzaj koncertów na trwałe wpisał się w repertuar szkoły umożliwiają tym samym mieszkańcom Nysy spotkanie z muzyką na żywo oraz ze znanymi artystami-przyjaciółmi i absolwentami szkoły. O planowanych datach koncertów placówka będzie informować na swojej stronie: www.psm.nysa.com.pl.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Nysie I i II stopnia, to placówka z tradycjami i znakomitymi absolwentami, o których głośno w kraju i za granicą. Szkoła nie tylko uczy młodych artystów i przygotowuje przyszłych melomatów, ale również rozwija kulturę i tradycję muzyczną miasta Nysa. Radio Opole zawsze wspierało placówkę w jej przedsięwzięciach i tym razem również postanowiło objąć patronat medialny nad wydarzeniem.
Jubileusz 60-lecia PSM w Nysie

Zobacz także

2022-05-24, godz. 20:50, Patronaty - polecamy 53. Rajd Festiwalowy już w weekend! Rajd Festiwalowy już w ten weekend. Oficjalny start z Rynku w Opolu w sobotę (28.05) o godz. 17:50. Następnie rajdowcy rozegrają miejski odcinek super specjalny pod nazwą Debiuty o długości 1,85 km w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego… » więcej 2022-05-24, godz. 17:54, Patronaty - polecamy "Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę „Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie...” - to hasło przyświecające organizacji Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10… » więcej 2022-05-24, godz. 15:26, Patronaty - polecamy XII Bieg Koziołków wystartuje w sobotę ulicami Kędzierzyna-Koźla Już po raz 12. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (28.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej 2022-05-24, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Dla Ciebie Mamo" - koncert i inne atrakcje już w sobotę w Oleśnie Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - już w najbliższą sobotę (28.05) w Oleśnie po raz 11. odbędzie się inicjatywa pod nazwą „Dla Ciebie Mamo'. Tradycyjnie na placu przed… » więcej 2022-05-23, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONX Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W ramach obchodów odbędzie się konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »