Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-02, 10:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Od modułu do abstrakcji" - nowa wystawa Sebastiana Huczyńskiego

Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wernisaż Sebastiana Huczyńskiego w FO [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż Sebastiana Huczyńskiego w FO [fot. Mariusz Majeran]
Do 28 listopada w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku będzie można oglądać wystawę „Od Modułu do Abstrakcji” autorstwa pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla artysty Sebastiana Huczyńskiego. Wystawę można oglądać już od 2 listopada, ale sam wernisaż i okazja spotkania z autorem zaplanowane zostało na 18 listopada na godz. 19:00.
Wystawa dotyczy tematyki abstrakcji geometrycznej na nietypowych formatach. Jest dialogiem do mistrzów abstrakcji: Pieta Mondriana, Wojciecha Fangora, Kazimierza Malewicza oraz szkoły wrocławskiej związanej z tzw. strukturalizmem. Tematyka prac nawiązuje do aspektów geometrii i powtarzalności. Stanowi połączenie aspektu nauki poprzez włączenie w kontekst prac: linii, koloru, nietypowych zestawień kompozycyjnych. To już 10 indywidualna wystawa artysty, pierwsze w Kluczborku.

Sebastian Huczyński jest absolwentem wrocławskiej ASP, Uniwersytetu Wrocławskiego, a ostatnio obronił także dyplom na Uniwersytecie Opolskim. Artysta swoje prace wystawiał m.in. w Filharmonii Opolskiej, w Mia Art Galerry we Wrocławiu, Muzeum Powiatowym w Nysie i w Galerii Sztuki Współczesne w Opolu.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2022-12-01, godz. 17:16, Patronaty - polecamy Konferencja naukowo-szkoleniowa o uzależnieniach 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która odbędzie się w najbliższy piątek (02.12) na Uniwersytecie Opolski. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia… » więcej 2022-11-30, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych W piątek (02.12) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz. 11:00. Wręczenie Ikony Opolszczyzny i ogłoszenie wyników zaplanowano po godz. … » więcej 2022-11-30, godz. 13:09, Patronaty - polecamy VIII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie W niedzielę (04.12) wystartuje VIII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie. Zmagania odbędą się na dystansie 5 km. W programie są też biegi dzieci oraz zbiórka na rzecz Moniki Urbaniak z Dalachowa, która zmaga się z mukowiscydozą. Przewidziano… » więcej 2022-11-28, godz. 21:31, Patronaty - polecamy II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski już w sobotę Nysa w bieganiu mocna, o czym świadczy co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Mikołajkowym Biegiem Nyskim. Ten ostatni odbędzie się już w najbliższą sobotę (03.12)… » więcej 2022-11-28, godz. 17:51, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu - uroczyste otwarcie już w sobotę Barwny korowód Mikołajów oraz uroczyste rozświetlenie 13-metrowej choinki w najbliższą sobotę (03.12) otworzą Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Otwarciu będą towarzyszyć występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Jarmark potrwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »