Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-07-19, 13:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa płyta Ponad Chmurami, a zespół w koncertowej trasie

Okładka płytu zespołu Ponad Chmurami [materiały artystów]
Okładka płytu zespołu Ponad Chmurami [materiały artystów]
Ich koncert w Studiu M im. SBB odbył się w listopadzie 2019 roku, teraz trwa ich trasa promująca najnowszą płytę „Czas nic nie zmienił” wydaną pod patronatem Radia Opole. Zespół Ponad Chmurami w Studiu M tym razem nie zagra, ale przy okazji wakacyjnych wojaży, można wybrać się na któryś z ich koncertów, a będzie ich do końca września jeszcze dziesięć.
Zawsze była im bliska spokojna, refleksyjna muzyka z tzw. krainy łagodności. Zespół tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Spotkali się w 2012 roku i zamarzyli, by wspólnie zaprezentować własne pomysły na twórczość znanych w muzycznym świecie postaci. Zainspirowała ich twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą. Marzenia się spełniły. Ponad Chmurami wciąż przemierza koncertowe szlaki, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w całej Polsce.

Na najnowszej płycie, której premiera miała miejsce w czerwcu 2021, znalazły się utwory do tekstów czterech poetek: Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan oraz Hanny Woś-Dewińskiej. Choć powstanie wierszy dzieli od siebie ponad 130 lat, okazuje się, że ich treść… czas nic nie zmienił. Stąd też taki tytuł nosi płyta. Jej wydawcą jest DALMAFON.

Usłyszymy delikatne, akustyczne dźwięki, a - jak zapewniają artyści - moc śpiewanych tekstów przeniesie każdego, choć na chwilę, wysoko ponad chmury… Nie bez powodu tak się przecież zespół nazwał – Ponad Chmurami.

Płyta jest do nabycia m.in. na stronie zespołu tu: www.sklep.ponadchmurami.pl.

Trasa koncertowa Ponad Chmurami:

24.07 - Koncert na Dniach Janikowa
25.07 - Koncert w Dąbrowie
29.07 - Koncert w Dusznikach-Zdroju
31.07 - Koncert w Długopole-Zdrój
06.08 - Koncert w Mławie
14.08 - Koncert w Długopole-Zdrój
22.08 – Koncert w Polanicy-Zdrój
26.08 - Koncert w Dusznikach-Zdroju
19.09 - Koncert w Poznaniu
26.09 – Koncert w Łodzi
Ponad Chmurami - Własny świat
Ponad Chmurami - Czym jesteś
Ponad Chmurami - Jesteś
Ponad Chmurami - Mogę
Ponad Chmurami - Poduszka z chmielu

Zobacz także

2021-07-22, godz. 17:25, Patronaty - polecamy Sprawdź, co MBP w Opolu szykuje dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji! Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wakacji. W programie liczne spotkania, warsztaty i gry. » więcej 2021-07-22, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 30 lipca Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział Opolski zaprasza artystów polonijnych do wzięcia udziału w V Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca. Festiwal odbędzie się w tym roku od 20 do 23 sier… » więcej 2021-07-22, godz. 13:14, Patronaty - polecamy II Festiwal Reportażu Sportowego "Patyk" - nabór trwa! Do 10 września chętni wzięcia udziału w II Festiwalu Reportażu Sportowego „PATYK” mogą przysyłać swoje zgłoszenia. Spośród nich do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie 20 wideo reportaży. Na laureatów czekają atrakcyjne… » więcej 2021-07-21, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Strażackie zawody z użyciem zabytkowych sikawek konnych X Regionalne Zawody Sikawek Konnych odbędą się w najbliższą sobotę (24.07) w Pokrzywnicy, małej wiosce w gminie Reńska Wieś. Uczestnikom będzie można pokibicować od godz. 15:00 na tamtejszym boisku sportowym. Zawody zakończy strażacka… » więcej 2021-07-19, godz. 18:53, Patronaty - polecamy Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" zawita do Opola Pokazy współczesnego kina rosyjskiego, koncert piosenek rosyjskich i polskich bardów w wykonaniu Evgena Malinovskiego, spotkania podróżnicze i autorskie, a do tego konferencja naukowa „Sztuka zwierciadłem duszy rosyjskiej” - to pogram… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »