Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-01, 15:20 Autor: Mateusz Łapot

Muzyczny świat przyjedzie świętować lato w Opolu!

Poprzednie edycje Międzynarodowego Kursu Muzycznego oraz Festiwalu „Śląskie Lato Muzyczne” [fot. Michał Grocholski / materiały organizatora]
Poprzednie edycje Międzynarodowego Kursu Muzycznego oraz Festiwalu „Śląskie Lato Muzyczne” [fot. Michał Grocholski / materiały organizatora]
Nie trzeba nikomu przypominać, że Opole jest jednogłośnie uznane za Stolicę Polskiej Piosenki. Warto jednak przypominać o wydarzeniach, które tę piosenkę promują - szczególnie, jeśli robią to przez sprowadzenie do naszego miasta wybitnych artystów. Od 2 sierpnia Opole będzie obchodzić muzyczną porę roku!
32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal XV Śląskie Lato Muzyczne to wydarzenia powiązane ze sobą, by wspólnie nieść melodie przez całe miasto. W ramach kursu do Opola przyjadą studenci i uczniowie grający na skrzypcach, fortepianie, altówkach, wiolonczeli... Wymieniać by można bez końca! Przez 10 dni będą dyskutować, muzykować, ale co najważniejsze - nawzajem się integrować, by tworzyć wspólnie muzyczną społeczność.

Nie trzeba być jednak muzykiem, by się umuzykalniać. Podczas wydarzeń organizowane będą koncerty porozmieszczane w różnych zakątkach miasta i całego regionu. Kościół św. Sebastiana, zamek w Mosznej czy wyspa Bolko to tylko niektóre z lokalizacji, w których artyści światowej klasy będą występować przed publicznością.

Organizatorem 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego oraz Festiwalu XV Śląskie Lato Muzyczne jest Towarzystwo Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

O wydarzeniach w ramach 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego oraz Festiwalu XV Śląskie Lato Muzyczne z Maciejem Lammem w audycji "Rewiry kultury" (01.08) rozmawiać będzie autorka audycji Małgorzata ślusarczyk.

Więcej informacji: 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal XV Śląskie Lato Muzyczne
32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal XV Śląskie Lato Muzyczne

Zobacz także

2022-08-09, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Święto plonów w Strzelcach Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Narodzenia NMP i św. Marcina w Strzelcach (dekanat Namysłów) zapraszają w sobotę 20 sierpnia na dożynki wiejsko-parafialne. » więcej 2022-08-08, godz. 21:11, Patronaty - polecamy I Opolski EtnoFestiwal na Zamku w Niemodlinie. Radio Opole będzie na miejscu w poniedziałek! Twórcy ludowi i depozytariusze opolskich tradycji zaprezentują się w poniedziałek, 15 sierpnia na Zamku w Niemodlinie w ramach organizowanego tam po raz pierwszy Opolskiego EtnoFestiwalu. W programie m.in. pokazy tradycji ludowych, warsztaty… » więcej 2022-08-08, godz. 17:08, Patronaty - polecamy Lodołamacze 2022 – zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 15 sierpnia Już po raz 17 przyznane zostaną prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze. Konkurs propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością… » więcej 2022-08-06, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Odlotowy piknik - dosłownie i w przenośni Laskowice zapraszają do wzbicia się ponad chmury dzięki podniebnym atrakcjom. Symulacje lotów, ciekawostki z pracy stewardess i spotkania z ekspertami - tego wszystkiego będzie można się spodziewać 7 sierpnia na pikniku rodzinnym przy… » więcej 2022-08-04, godz. 14:50, Patronaty - polecamy OnkoTour i OnkoBohaterowie! Nie każdy bohater nosi pelerynę. Osoby, które wygrały walkę z nowotworem ponownie wykażą heroiczną postawę, by inspirować przez przekraczanie swych granic. Rajd rusza już 6 sierpnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »