Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-05, 18:39 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Muzyczny spacer po Opolu” – pod takim hasłem odbędą się tegoroczne imprezy w ramach XI edycji rejsu „Z orkiestrą po Odrze”

Zdjęcie ilustracyjne, "Z orkiestrą po Odrze" 2021 [fot. Marcin Skomudek]
Zdjęcie ilustracyjne, "Z orkiestrą po Odrze" 2021 [fot. Marcin Skomudek]
Zdjęcie ilustracyjne, "Z orkiestrą po Odrze" 2018 [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Zdjęcie ilustracyjne, "Z orkiestrą po Odrze" 2018 [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Jeśli w dwie majowe soboty (07.05 i 21.05) spacerując wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę dochodzącą znad rzeki, to z pewnością będziecie świadkami XI edycji rejsu „Z orkiestrą po Odrze”.
I rejs rozpocznie się 7.05 (w sobotę) o godzinie 12:00. Statek Opolanin będzie poruszał się wzdłuż Bulwaru im. Karola Musioła w stronę Mostu Wrocławskiego, z powrotem w stronę Wyspy Bolko wraz ze śluzowaniem przy wyspie i wypłynięciem w stronę wejścia Kanału Ulgi. Potem statek wróci do przystani. W międzyczasie będą odbywać się muzyczne prezentacje. Start: Przystań miejska w Opolu, ul. Odrowążów (koło mostu kolejowego).

II rejs rozpocznie się 21.05 (sobota) o godzinie 12:00). Tym razem „Muzyczny spacer po Opolu” poruszać się będzie pomiędzy mostami opolskimi a potem w kierunku Wróblina. Prezentacje muzyczne odbędą się także w trakcie rejsu. Start: przystań miejska w Opolu, ul. Odrowążów (koło mostu kolejowego).

Na pokładzie statku „Opolanin” zaprezentują się cztery orkiestry: el12 Opole Politechnic Band, muzycy ze składów Orkiestry Politechniki Opolskiej, a także Orkiestra Dęta ZSE w Opolu i Grudzicka Orkiestra Dęta. Całością pokieruje kompozytor, dyrygent, pomysłodawca całej akcji – Przemysław Ślusarczyk.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.

Wstęp na pokład tylko z zaproszeniami. Lista podkładowa na I rejs (07.05) została zamknięta.

Rezerwacje zaproszeń na II rejs (21.05) będą przyjmowane dopiero od 19.05.2022 r. wyłącznie na adres: slusarczyk.przemyslaw@gmail.com (w temacie proszę wpisać 'Z orkiestrą po Odrze 2022') w miarę wolnych miejsc po zatwierdzeniu listy muzyków.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Na XI edycji rejsu „Z orkiestrą po Odrze” zapraszają Politechnika Opolska i Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. Przypomnijmy, że w 2013 r. impreza została wyróżniona jako „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i JM Rektor Politechniki Opolskiej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło XI edycję rejsu „Z orkiestrą po Odrze” patronatem medialnym.

„Muzyczny spacer pod Opolu” – pod takim hasłem odbędą się tegoroczne imprezy w ramach XI edycji rejsu „Z orkiestrą po Odrze” [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2022-05-24, godz. 20:50, Patronaty - polecamy 53. Rajd Festiwalowy już w weekend! Rajd Festiwalowy już w ten weekend. Oficjalny start z Rynku w Opolu w sobotę (28.05) o godz. 17:50. Następnie rajdowcy rozegrają miejski odcinek super specjalny pod nazwą Debiuty o długości 1,85 km w rejonach ronda im. Tadeusza Rozwadowskiego… » więcej 2022-05-24, godz. 17:54, Patronaty - polecamy "Kluczbork dla Ukrainy" - charytatywny koncert już w niedzielę „Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym trudnym czasie...” - to hasło przyświecające organizacji Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10… » więcej 2022-05-24, godz. 15:26, Patronaty - polecamy XII Bieg Koziołków wystartuje w sobotę ulicami Kędzierzyna-Koźla Już po raz 12. w Kędzierzynie-Koźlu wystartuje Bieg Koziołków. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start w sobotę (28.05) o godz. 18:00 z ul. Żeromskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia zamknięte… » więcej 2022-05-24, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Dla Ciebie Mamo" - koncert i inne atrakcje już w sobotę w Oleśnie Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - już w najbliższą sobotę (28.05) w Oleśnie po raz 11. odbędzie się inicjatywa pod nazwą „Dla Ciebie Mamo'. Tradycyjnie na placu przed… » więcej 2022-05-23, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONX Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W ramach obchodów odbędzie się konkurs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »