Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-01-11, 11:03 Autor: Paula Hołubowicz

Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania

Motocykliści kolędują w klasztornym kościele franciszkanów w Prudniku Lesie [fot. Jan Poniatyszyn]
Motocykliści kolędują w klasztornym kościele franciszkanów w Prudniku Lesie [fot. Jan Poniatyszyn]
Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku.
Impreza skierowana jest do całych rodzin, dorosłych i dzieci. Na miejscu nie zabraknie słynnej franciszkańskiej herbatki i domowego ciasta, a przede wszystkim cudownej motocyklowej atmosfery i wielkiego ogniska. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą swoich instrumentów muzycznych i dołączenia do koncertu.

- Nasza inicjatywa to nie koncert kolęd, to okazja do wspólnego śpiewania przy pięknym żłóbku w Prudnickim Lesie, gdzie motocykliści są moderatorami, a śpiewają i grają na instrumentach wszyscy uczestnicy spotkania - mówi Artur Żurakowski, prezes stowarzyszenia.

Spotkaniu tradycyjnie będzie towarzyszyć kwesta. Pieniądze będą zbierane dla zakonu ojców franciszkanów w Prudniku Lesie. Nie bez znaczenia jest też miejsce spotkania, którym jest więzienie Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

Przypomnijmy, XV Motocyklowe Kolędowanie odbędzie się 16.01.2020 r. (niedziela) w Sanktuarium św. Józefa (klasztor ojców franciszkanów) przy ul. Józefa Poniatowskiego 5. Początek o godz. 14:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe, a Radio Opole objęło nad nim patronat medialny.
XV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie

Zobacz także

2022-01-18, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu” - tak płytę rekomenduje jej wydawca BNB RECORDS. Mowa o debiutanckim albumie… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37, Patronaty - polecamy "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15.01) w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57, Patronaty - polecamy "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'. Wydarzenie zaplanowano… » więcej 2022-01-05, godz. 15:57, Patronaty - polecamy Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii mijają pod znakiem Wiedeńskich Gal Noworocznych. Tym razem - zamiast składanki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »