Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-10-24, 10:32 Autor: Agnieszka Pietrzyk

Mój sPOKÓJ. Wystawa Małgorzaty Łojko w GSW w Opolu - wystawa trwa do 10 grudnia

Mój sPOKÓJ. Wystawa Małgorzaty Łojko [materiały organizatora]
Mój sPOKÓJ. Wystawa Małgorzaty Łojko [materiały organizatora]
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, laureatka wyróżnienia zespołu kuratorskiego GSW przyznanego w czasie Salonu Wiosennego 2022 - Małgorzata Łojko zawita z wystawą w Galerii Aneks. Prace artystki będzie można obejrzeć do 10 grudnia.
Jakie prace tworzy Małgorzata Łojko?

Artystka tworzy abstrakcyjne formy czerpiąc ze świata natury. Jak podkreśla, jej wszystkie prace stają się rodzajem osobliwego autoportretu, szczególnie w momencie, gdy tworzone są z jej własnych... włosów.

"Mój sPOKÓJ" to prace skoncentrowane na podstawowych praktykach polegających w życiu artystki na własnoręcznym formowaniu obiektów z papieru. Małgorzata Łojko odsłania uniwersalną prawdę o dobrostanie ukrytym w najprostszych gestach i narzędziach. Wystawa jest bardzo osobista, artystka zaprasza nas do swojego najbliższego otoczenia. Łojko opowiada tu o własnym terytorium, redukując stopniowo zbędne elementy, które początkowo wydawały się istotne dla jej dobrostanu.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00, kuratorką wystawy jest Agnieszka Dela-Kropiowska, natomiast oprawą graficzną wystawy zajęła się Anna Cieśla.

Radio Opole jest patronatem medialnym.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
Mój sPOKÓJ. Wystawa Małgorzaty Łojko

Zobacz także

2023-12-06, godz. 10:02, Patronaty - polecamy "Wystawa przedśmiertna" Karoliny Wojtas od piątku w GSW Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na otwarcie dużej wystawy Karoliny Wojtas pt. „Wystawa przedśmiertna”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (08.12). Początek o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać… » więcej 2023-12-06, godz. 09:09, Patronaty - polecamy Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji „Zdrowie pod kontrolą'. Na miejscu będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki. Akcja odbędzie… » więcej 2023-12-06, godz. 08:26, Patronaty - polecamy Tańcz i pomagaj! Maraton zumby w Opolu już w sobotę Będzie można potańczyć, spalić zbędne kalorie, poprawić sobie kondycję, a do tego wspomóc finansowo Opolską Fundację Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, która wspiera dzieci. Wszystko to za sprawą Charytatywnego Maratonu Zumby… » więcej 2023-12-06, godz. 07:54, Patronaty - polecamy Złotą Setkę Opolszczyzny poznamy w piątek Złota Setka Opolszczyzny, to rankingi największych firm naszego województwa. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie przesłanych do Krajowego Rejestru Sądowego danych finansowych przedsiębiorstw. Od dziesięciu już lat opracowują… » więcej 2023-12-04, godz. 11:00, Patronaty - polecamy „Ilustracje nie tylko dla dzieci” - wystawa w Galerii Zamostek MBP „Ilustracje nie tylko dla dzieci” to tytuł wystawy prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej - ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje artystka, było to spełnienie marzenia, a publikacje z jej projektami odzwierciedlają przekonanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »