Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-06-22, 17:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mini Miasto w Raszowej. Budowa rusza już w poniedziałek!

Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Dziecięce mini miasto w Raszowej [fot. A. Pospiszyl]
Zabawa polega na tym, by zbudować Mini Miasto. Ta nietypowa półkolonia organizowana jest już po raz dziesiąty przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. W tym roku w przedsięwzięciu weźmie udział ponad 100 dzieci z klas I-VI. Budowa potrwa do 1 lipca na placu wiejskim w Raszowej przy ul. Ozimskiej 48.
W Mini Mieście działać będzie: pracownia artystyczna, laboratorium, kuchnia dziecięca, szpital, ratusz i oczywiście obszar budowlany. Uczestnicy wcielą się w różne zawody i będą kreować otoczenie wg własnych potrzeb i zainteresowań. Tak powstanie miasto składające się z elementów świata dorosłych, urozmaiconych kreatywnymi i wyjątkowymi pomysłami dzieci.

Przedsięwzięcie ma na celu m.in. wspieranie samodzielności i kreatywności dzieci, przygotowanie do aktywnego i świadomego kształtowania współczesnego świata, popularyzację idei dwujęzyczności oraz uwrażliwienie na najważniejsze problemy, z jakimi boryka się obecnie planeta.


Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się ze strony www. edukacja-raszowa.eu

Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Mini MIasto - PLAKAT 2022

Zobacz także

2022-07-06, godz. 11:00, Patronaty - polecamy 62 runda Drift Open w Kietrzu już w piątek Widowiskowy sport motorowy zawita do Kietrza. Już w najbliższy piątek (08.07) rusza 62. uliczna runda Drift Open. Zawody odbędą się w tym mieście po raz drugi, w zeszłym roku były jedną z atrakcji w związku z rocznicą 700-lecia… » więcej 2022-07-05, godz. 17:01, Patronaty - polecamy XV Zlot Motocyklowy w Prudniku Lesie Na błoniach przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie już po raz 15. Opolskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza na zlot. Szykowane są dwie sceny, dużo muzyki, konkursy z nagrodami, ognisko, pokazy… Tradycyjnie nie zabraknie 20-kilometrowej… » więcej 2022-07-05, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Balony nad paczkowskim niebem już wkrótce Nad Zalew Paczkowski wraca Aeropiknik Balonowy Puchar Polski. Oficjalne otwarcie 28 lipca (czwartek) o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim w Paczkowie. W piątek (30.07) impreza przeniesie się do Kozielna nad zalew, gdzie dodatkowo będzie… » więcej 2022-07-05, godz. 13:57, Patronaty - polecamy "Wolność dla Ukrainy" w Oleśnie już w czwartek Masażyści sprawią, że każdy się zrelaksuje i odpocznie, a muzycy na scenie zapewnią koncertową atmosferę - w najbliższy czwartek (07.07) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbędzie się spotkanie integracyjne dla polskiej i ukraińskiej… » więcej 2022-07-01, godz. 15:22, Patronaty - polecamy "Nasze najlepsze" - od 4 do 7 lipca ruszają w Nysie międzynarodowe spotkania eksperckie dotyczące edukacji nieformalnej Każda forma edukacji nieformalnej ma bardzo duży pozytywny wpływ na uczestników, w szczególności tych, którzy na co dzień nie mają środków, możliwości, a najczęściej chęci, aby coś samodzielnie zmienić w swoim życiu - z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »