Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-06, 12:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mietek Jurecki z solową płytą "Telefon zaufania"

Premierowy singiel z nowego albumu Mietka Jureckiego pt. "Nie wszyscy umierają" zapowiada nową solową płytę artysty pt. "Telefon zaufania"
We wszystkich serwisach streamingowych można już znaleźć pierwszy singiel Mietka Jureckiego pt. "Nie wszyscy umierają” z jubileuszowego, podwójnego albumu artysty pt. "Telefon zaufania", nad którym Radio Opole objęło patronat medialny. Premiera płyty na początku listopada! Artysta 3 października skończył 65 lat. - Moja najnowsza płyta pokaże jakim będę emerytem – stwierdził Mietek Jurecki [źródło: profil facebookowy artysty].
Wydany przez BNB RECORDS box zawiera dwa krążki: "Homo Sapiens” i "Telefon zaufania”. To zupełnie nowa solowa odsłona muzyka, który przez wiele lat współpracował z Budką Suflera. Na jednej z płyt jest muzyka stworzona, do widowiska Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Autorem wszystkich tekstów jest Staszek Głowacz. - Na drugiej płycie pokażę jakim jestem emerytem – tak o płycie „Telefon zaufania” mówi Jurecki w wywiadzie Wojciecha Wytrążeka w „Magazynie Gitarzysta”.

- Doskonale wiem jak gra się rockowo na gitarze, więc nie będą to spokojne piosenki i z pewnością będzie tam słychać moją rockową duszę! Z tej muzyki już jestem bardzo dumny. [źródło https://magazyngitarzysta.pl/muzyka/wywiady/43042-mietek-jurecki]

Płyta 'Telefon zaufania' [fot. materiały BNB RECORDS]Artysta nagrał materiał skomponowany w całości przez siebie do tekstów Staszka Głowacza, Bogdana Olewicza i Tomasza Zeliszewskiego. Autorem obrazów na całym wydawnictwie jest Filip Skowroński.

- Nie zastanawiałem się długo nad tym, w jaki sposób uczcić swoje 65. urodziny. Jest dla mnie oczywiste, że skoro jestem muzykiem, to powinienem taki jubileusz uczcić muzycznie. Postanowiłem tym razem nie nagrywać kolejnego albumu z melodyjnymi piosenkami, chociaż od melodii nie ucieknę, ponieważ urodziłem się w kraju słowiańskim, gdzie najważniejszą wartością muzyczną jest właśnie melodia. (...) Mój nowy solowy album zawiera muzykę, która na przestrzeni lat zawsze bardzo mnie pociągała, natomiast do tej pory nie miałem okazji skomponować jej i nagrać. Jak pewnie Państwo usłyszycie, nadal nie przejmuję się modnymi stylami i wskazówkami decydentów medialnych. Gram tak, jak lubię i jestem dumny z tego, że w moim wieku stać mnie na tyle muzycznej energii – mówi Mietek Jurecki [źródło: materiały nadesłane przez wydawnictwo].

Posłuchaj tu: https://open.spotify.com/album/5OQqINiqRYcxWyDQwHroFF

Płyta 'Telefon zaufania' [fot. materiały BNB RECORDS]Mieczysław Jurecki urodził się we Wrocławiu. Jest basistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Nagrał ponad 200 płyt i brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych dla Polskiego Radia. W 1981 trafił do Budki Suflera, w której z przerwami grał do 2003. W międzyczasie nagrywał solowe płyty, brał udział w niezliczonych projektach jako muzyk sesyjny, a z założonym przez siebie zespołem Półbuty (m.in. Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski) nagrał płytę "To twoje życie i twoje marzenia" (2001). W 1998 nagrał solową płytę "12 sprawiedliwych", w nagraniu której uczestniczyli czołowi polscy gitarzyści. płyta została przez magazyn „Gitara i bas” uhonorowana tytułem "Wydawnictwo Roku", a Jurecki – tytułem najlepszego polskiego gitarzysty basowego. Ostatnio podczas koncertu wręczono artyście certyfikat nadania przez serwis Online Star Register imienia „Mietek Jurecki” jednej z gwiazd w gwiazdozbiorze Lyre.

[źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Jurecki, oficjalna strona artysty]

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »