Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-21, 15:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę!

„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych, której dziesiątą, jubileuszową płytę adresowaną do dzieci Radio Opole objęło patronatem medialnym. Premiera 5 października!
Album nosi tytuł "Mądrowskazy” i zawiera 14 piosenek o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Piosenki definiują pojęcia: wolność, tolerancja, obowiązkowość, odporność na wirusy. Podejmują także ważkie i niełatwe tematy, jak: świadomość swojego ciała i jego ochrona, wpływ reklam na nasze życie, czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Mają charakter bardzo uniwersalny i mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do dyskusji podczas zajęć w przedszkolach i szkołach.

Za swoje najważniejsze do tej pory dzieło adresowane do dzieci Mała Orkiestra Dni Naszych uznaje „Dziecięcą Trylogią Muzyczną”, zwaną też „Małą Profilaktyką”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018). Ich powstaniu przyświecała myśl, że piosenki mają nie tylko bawić, łatwo wpadać w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczyć zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia.

Założycielem i liderem zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych jest Jerzy Kobyliński. Z wykształcenia jest pedagogiem. Gitary (elektryczna, akustyczna i klasyczna), chórki, teksty i muzyka wszystkich piosenek, aranżacje i produkcja muzyczna najnowszej płyty "Mądrowskazy” to jego dzieło. W powstaniu płyty udział wzięli także: Alicja Dziurdziak (wokal), Mariusz Andraszek (bas), Paweł Chojnacki (perkusja), Rafał Czapliński (wokal, harmonijka ustna), Paweł Sulej (akordeon), Łukasz Potera (obój i instrumenty klawiszowe). Gitary (elektryczna, akustyczna i klasyczna), chórki, teksty i muzyka wszystkich piosenek, aranżacje i produkcja muzyczna to dzieło lidera zespołu Jerzego Kobylińskiego.

Płyta będzie dostępna od 5 października przez stronę www.odndzieci.pl, a także w przedsprzedaży na Allegro. Więcej informacji tu: Mała Orkiestra Dni Naszych.

Zobacz także

2020-10-20, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata przytomności, helikopter, śpiączka, porażenie 4-kończynowe, afazja. Szanse… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli przyznanie ozimskich OZcarów”. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę (24.10)… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37, Patronaty - polecamy 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się w tym roku ogólnopolska kampania „Hospicjum to też życie”… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22, Patronaty - polecamy "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (19.10) o godz. 18:30… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym sezonie artystycznym, ze względu na obostrzenia koncerty trochę się zmienią. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***