Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-14, 14:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja o wpływie epidemii na opolski rynek pracy – zobacz transmisję

„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w CWK w Opolu
„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w CWK w Opolu
„Nowe wyzwania – rynek pracy w czasie zagrożenia epidemicznego” – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek 21 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki regionalnego badania pokazującego wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy. Całość wydarzenia będzie transmitowana w internecie. Początek o godz. 11:00.
Zobacz transmisję spotkania (21.09.2020, godz. 11:00)

Badania pokazujące wpływ epidemii Covid-19 na opolski rynek pracy to pokłosie rozmów z 894 przedstawicielami lub właścicielami firm z sektora prywatnego, reprezentującymi różne branże i wielkość zatrudnienia. Respondenci opowiedzieli o tym, z jakimi trudnościami spotkali się w trakcie lockdownu, jak oceniają wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej, w jaki sposób nowe warunki wpłynęły na organizację pracy, co pracodawcy sądzą o pracy zdalnej i jakie mają w związku z tym plany oraz jak aktualnie przedsiębiorstwa podchodzą do zatrudnienia np. obywateli Ukrainy.

Konferencja obejmie trzy bloki tematyczne. W pierwszym omówione zostaną bezpośrednie skutki zamrożenia gospodarki. Blok drugi poświęcony będzie ocenie Tarczy Antykryzysowej, a trzeci - skuteczności pracy zdalnej. W ramach każdego bloku przewidziana jest debata z ekspertami, a całość konferencji moderowana będzie przez prof. Witolda Orłowskiego z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, który na zakończenie wygłosi podsumowanie.

Z uwagi na wymogi sanitarne konferencja będzie przebiegać w wąskim gronie, dlatego też organizatorzy wszystkich zainteresowanych wydarzeniem zapraszają do oglądania transmisji on-line. W trakcie spotkania eksperci nie tylko omówią wyniki badania oraz skomentują doświadczenia gości - będą również do dyspozycji słuchaczy i odpowiedzą na pytania internautów.

Więcej na temat konferencji można dowiedzieć się ze strony internetowej tu: https://opolskirynekpracy-covid19.pl/

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Opolskiej oraz Opolskim Oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Radio Opole patronuje medialnie konferencji.

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***