Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-11, 16:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
W Muzeum Wsi Opolskiej w sobotę 20 sierpnia będzie można za darmo skorzystać z szeregu atrakcji i warsztatów oraz uczestniczyć w koncertach. Wszystko w ramach wydarzenia pod nazwą „Opolskie gościnne”. Start o godz. 12:30, finał ok. 18:00. Samo muzeum będzie czynne już od 10:00. Wstęp wolny! Wydarzenie ma być okazją, by Opolanie i mieszkający w regionie cudzoziemcy spotkali się podczas plenerowego wydarzenia pokazującego różne kultury. Ma być kolorowo, międzypokoleniowo, rodzinnie…
W Strefie Estrada będzie można posłuchać koncertów opolskich i zagranicznych artystów - pojawią się m.in. Magdalena MEG Krzemień, BalkanSpirit Project, Siołkowiczanki, Sławek Kusz i Ukraina, Mateusz Gędek oraz Natalia Gosztyła.

W Strefie Edu szykowane są różnego rodzaju warsztaty, np. z parzenia chińskiej herbaty, gry na bębnach afrykańskich, malowania opolskich wzorów. Uczyć będą m.in. przedstawiciele Instytutu Konfucjusza, muzycy z Ethnica Art, Opolskie Dziouchy. Z kolei muzealnicy w chałupach na terenie skansenu zaprezentują pokazy rękodzieła. W Strefie Zabawa nie zabraknie dmuchańców, konkursów i animacji dla dzieci, a w Strefie Smaków będzie okazja skosztowania pyszności z różnych stron świata.

Na miejscu będzie też możliwość zasięgnięcia przydatnych informacji na stoiskach partnerów wydarzenia, m.in. ZUS, PiP czy NFZ.

Wydarzenie organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy i działające w jego strukturach Centrum Integracji Cudzoziemców (mieszczące się przy ul. Damrota 7). Centrum Integracji Cudzoziemców od wiosny wspiera cudzoziemców mieszkających w regionie organizując m.in. kursy językowe, działalność doradczą, zlecając tłumaczenia dokumentów, współfinansując wypoczynek dzieci i młodzieży.

Radio Opole inicjatywę „Opolskie gościnne” objęło patronatem medialnym.

Dodajmy, że działalność CIC finansowana jest z projektu pn.: „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców” przewidziany do realizacji w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Plakat

Zobacz także

2022-10-03, godz. 09:42, Patronaty - polecamy Akcja #SprzątamyDlaPolski Już po raz czwarty w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek (04.10) - w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, przyrody… » więcej 2022-09-30, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Konferencja: Innowacyjna edukacja dla zrównoważonego rozwoju 'Innowacyjna edukacja dla zrównoważonego rozwoju' - to tytuł ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się w najbliższą sobotę (01.10) od godz. 9:00 do 16:15 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu (ul. Licealna 3)… » więcej 2022-09-28, godz. 20:31, Patronaty - polecamy Cztery koncerty i wernisaż w ramach XII Dobrodzień Classic Festival „Klasycznie rozrywkowa lista przebojów” to tytuł koncertu, który zainauguruje w najbliższą sobotę (01.10) XII Dobrodzień Classic Festival. W niedzielę (02.10) Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”… » więcej 2022-09-28, godz. 18:40, Patronaty - polecamy Niezwykłe teatralne wydarzenie w Nysie Działający w Nyskim Domu Kultury Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl Evy Pataki „Edith i Marlene”. Premiera już w najbliższą niedzielę (02.10) o godz. 18:00. Kolejny spektakl planowany jest na 15 października. Są jeszcze… » więcej 2022-09-28, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Święto karpia pełne atrakcji od soboty do niedzieli na Zamku w Niemodlinie Będzie można pokosztować rybnych potraw, zakupić świeżego karpia, poobserwować profesjonalnych kucharzy w akcji, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, obejrzeć barwny korowód Niemodlińskiej Parady Książęcych Skarbów czy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »