Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-04-06, 20:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku

organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
organy © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
„Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” – tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach aż 6 koncertów. Wszystkie odbędą się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku.
Wydarzenie pierwotnie miało rozpocząć się 28 marca występem wokalistki jazzowej Beaty Bednarz, jednak w związku z trudną sytuacją epidemiczną koncert ten został przełożony na 11 lipca.

Z kolei koncert planowany w harmonogramie jako drugi, czyli występ Wyższobramskiego Chóru Kameralnego oraz organisty Wojciecha Wantuloka także - w związku z przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia - został przeniesiony i jego nowa data to 8 sierpnia. Poza tym koncerty mają się odbywać średnio raz w miesiącu: 9 maja, 13 czerwca, 11 lipca, 12 września i 10 października.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kluczbork, Kluczborski Dom Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Poniżej zamieszczamy rozmowę Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem, dyrektorem Kluczborskiego Domu Kultury.

36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Rozmowa Małgorzaty Ślusarczyk z Jarosławem Paluchem (25.03.2021)

Zobacz także

2021-04-20, godz. 17:38, Patronaty - polecamy „Świat śpi, a ja chodzę po jego powiekach” - spotkanie z autorką książki już w środę na profilu WBP w Opolu Życie uważa za największy cud. Lata na paralotni, skacze ze spadochronem. Interesuje się psychologią oraz rozwojem osobistym, a jej życiowe motto brzmi: prawie wszystko zależy od nas. W lipcu 2020 r. ukazała się jej debiutancka powieść:… » więcej 2021-04-20, godz. 12:24, Patronaty - polecamy Focon, czyli Fantasy Online Convention już w ten weekend! Konwent fanów fantastyki w internecie odbędzie się już w ten weekend, czyli 24 i 25 kwietnia. Wydarzenie uświetni ponad 70 gości. W programie prelekcje, panele, spotkania, Konkurs Cosplay, knajpa konwentowa, oferta wystawców i gra konwentowa… » więcej 2021-04-19, godz. 17:37, Patronaty - polecamy Konkurs plastyczny o Prawdach Polaków spod Znaku Rodła Popularyzacja Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła ogłoszonych 6 marca 1938 r. w Berlinie oraz kształtowanie wartości i postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży - to główne cele II Ogólnopolskiego i Polonijnego Konkursu… » więcej 2021-04-19, godz. 16:33, Patronaty - polecamy Katyń w pamięci rodziny Gaworów tematem Łambinowickiego Spotkania Muzealnego 'Opowieść o człowieku... Katyń w pamięci rodzinnej' - to tytuł kolejnego spotkania z cyklu Łambinowickich Spotkań Muzealnych. Tym razem poświęcone będzie polskim oficerom - ofiarom zbrodni katyńskiej na przykładzie losów jednego… » więcej 2021-04-19, godz. 13:33, Patronaty - polecamy Spotkanie online z Mikołajem Grynbergiem Książka „Poufne” to zbiór opowieści tworzących portret polskiej rodziny żydowskiej doświadczonej wydarzeniami z powojennej Polski. Z jej autorem Mikołaj Grynberg będzie okazja spotkania online w najbliższy wtorek (20.04) na profilu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »