Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-13, 19:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego na finał programu stypendialnego Bank Talentów uświetni 75-lecie PSM w Opolu

Krzesimir Dębski [fot. archiwum Filharmonii Opolskiej]
Krzesimir Dębski [fot. archiwum Filharmonii Opolskiej]
Orkiestra Symfoniczna programu Bank Talentów pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, do tego Chór Programu Bank Talentów, a w programie suity z filmów „Ogniem i Mieczem” oraz „Stara Baśń” – taka muzyczna uczta szykuje się już w najbliższą niedzielę (19.09) w Filharmonii Opolskiej. Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne w celu wsparcia stypendystów oraz podopiecznych Fundacji Master Art. Zainteresowanie wydarzeniem jest tak duże, że niestety bilety są już niedostępne.
Krzesimir Dębski to kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba… Jest wziętym kompozytorem filmowym i większości melomanów kojarzy się właśnie z tą dziedziną. Ostatnio pisał muzykę do ekranizacji wielkich dzieł polskiej literatury, a komponuje również dla wytwórni w Hollywood. Ma za sobą wspaniałą karierę jazzmana. W 1985 roku znalazł się wśród 10 wybitniejszych skrzypków jazzowych na świecie wybranych przez prestiżowe amerykańskie pismo "Down Beat". Nie rezygnuje jednak z pisania muzyki poważnej, a nawet stawia ją na pierwszym miejscu w swojej twórczej pracy.

Bank Talentów to program stypendialny skierowany do najzdolniejszych młodych artystów od 13 do 22 roku życia z województwa opolskiego. Jego misją jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. W ramach programu każdy z 40 wyłonionych stypendystów otrzyma możliwość indywidualnych lekcji mistrzowskich oraz spotkań z wybitnymi autorytetami z dziedzin pokrewnych - pomocnych w budowaniu kariery. Zajęcia poprowadzą m.in. Adam Sztaba, Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer, Grupa MoCarta, Michał Hanczak, Ignacy Zalewski, Marek Sierocki oraz wielu innych.

Głównymi partnerami programu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Miasto Opole, Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, BMW Sikora. Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art.

Koncert jest jednym z wydarzeń wpisanych w obchody 75-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, nad którymi Radio Opole objęło patronat medialny.

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »