Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-10-20, 13:43 Autor: Agnieszka Pietrzyk

Kampania społeczna - "W Betanii jest życie 2023 - tworzymy niezapomniane chwile"

Hospicjum Betania w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Hospicjum Betania w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie po raz 11 ruszyło z kampanią społeczną „W Betanii jest życie". "Tworzymy niezapomniane chwile” - to hasło tegorocznej edycji. Wydarzenie będzie realizowane do końca roku. W ramach kampanii zaplanowano koncerty muzyczne, spotkania w szkołach oraz spotkania z seniorami.
Placówka paliatywna z Opola od wielu lat niesie pomoc pacjentom oraz ich rodzinom w najtrudniejszym momencie życia. Jak co roku już od paru lat prowadzi kampanie uświadamiającą młodsze i starsze pokolenia.

Akcja ma na celu wsparcie hospicjum "Betania", jego pacjentów, ich rodziny, jak również szerzenie świadomości społecznej na temat opieki paliatywnej wśród mieszkańców regionu. W tegorocznej kampanii zaplanowano liczne wydarzenia mające na celu przybliżenie idei hospicyjnej, a także działalności wolontariackiej mieszkańcom Opolszczyzny, w tym m.in. uczniom opolskich szkół oraz seniorom.

Do 31 grudnia przygotowano plan na powyżej wymienione działania, a w tym m.in. dzień solidarności z osobami, dziećmi i młodzieżą w żałobie, malowanie ceramiki lub odlewów gipsowych, spotkanie świąteczne dla pacjentów i rodzin COP „Betania”, zdobienie pierników, kiermasz świąteczny przed hospicjum.

Wszystkie bieżące informacje na temat kampanii i samego hospicjum dostępne są na stronie: https://www.hospicjumopolskie.pl/.

Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie kampanii.

W Betanii jest życie 2023 (2)-min

Zobacz także

2023-12-04, godz. 11:00, Patronaty - polecamy „Ilustracje nie tylko dla dzieci” - wystawa w Galerii Zamostek MBP „Ilustracje nie tylko dla dzieci” to tytuł wystawy prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej - ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje artystka, było to spełnienie marzenia, a publikacje z jej projektami odzwierciedlają przekonanie… » więcej 2023-11-30, godz. 16:23, Patronaty - polecamy Weekend z Benem Muthoferem Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza w najbliższy weekend (1-3.12) na cykl wydarzeń poświęconych pamięci niemieckiego artysty, związanego z Opolem - Bena Muthofera. W programie otwarcie wystawy plenerowej, warsztaty inspirowane… » więcej 2023-11-30, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Swingowo przez Amerykę z jazzową grupą JaLaJeRu z Nashville już w niedzielę w filharmonii „Muzyka Króla Słońce” w piątek (01.12), a w niedzielę (03.12) koncert 'Swingowym śladem przez Amerykę' - to muzyczne propozycje Filharmonii Opolskiej jeszcze w tym tygodniu. Na piątkowy koncert wszystkie bilety są już wyprzedane… » więcej 2023-11-30, godz. 08:44, Patronaty - polecamy Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Zbliża się czas, kiedy Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany. Obiecał jednak znaleźć chwilę, by odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Okazja do spotkania będzie w najbliższą niedzielę (03.12). Tego dnia będzie można… » więcej 2023-11-30, godz. 07:43, Patronaty - polecamy Sobota w "Akwarium" dla fanów rywalizacji w pływaniu Już w najbliższą sobotę (02.12) szykują się sportowe emocje na basenie „Akwarium” w Opolu. Wszystko za sprawą XVI Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2023 - jednego z 16. zawodów regionalnych stanowiących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »