Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-06, 16:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wygląda dziś „Frotex”? O tym na nowej wystawie fotografii Wojciecha Brzeszczaka

14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio. Fotografia Wojciecha Brzeszczaka - Eko Liść Dramat. [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio. Fotografia Wojciecha Brzeszczaka - Eko Liść Dramat. [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio [fot. Mariusz Majeran]
Ta wystawa powinna w szczególności zainteresować mieszkańców Prudnika i tych wszystkich, którzy byli w jakikolwiek sposób związani z zakładem Frotex - niegdyś największym polskim producentem ręczników frotowych. Mowa o wystawie zatytułowanej „Obiekty (Frotex 2021)”. Autorem zdjęć jest znany opolski fotograf i filmowiec – Wojciech Brzeszczak. Wystawę można oglądać od 10 grudnia w Galerii na Poddaszu Prudnickiego Domu Kultury.
- Od wielu lat chciałem zobaczyć, co dzieje się w zakładzie, który kiedyś tętnił życiem. Mieszkając w Prudniku często przechodziłem obok hal, z których wydobywały się dźwięki pracujących maszyn. Wszystko było trochę tajemnicze, bo przecież nie można było wejść do fabryki ot tak i popatrzeć, co się w niej dzieje. Minęło ponad czterdzieści lat i udało mi się wejść do środka. Widok był przerażający… - tak na wystawę zdjęć swojego autorstwa zaprasza jej autor [źródło: https://www.facebook.com/wojciech.brzeszczak.7].

Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex” im. Powstańców Śląskich S.A. zlikwidowane zostały w 2014 roku. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją wyrobów włókienniczych przez 165 lat. Do 2010 roku był to największy pracodawca w Prudniku. W latach świetności pracowało tam 4 tysiące osób [źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki].

Druga prezentacja wystawy planowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na przełomie stycznia i lutego 2022.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno, bo podczas 14. Zimowego Lasu Sztuki Wojciech Brzeszczak otrzymał EKO Liścia w kategorii Dramat za pracę będącą fragmentem cyklu "Obiekty".

Radio Opole jest patronem medialnym ekspozycji.

Plakat

Zobacz także

2022-01-18, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu” - tak płytę rekomenduje jej wydawca BNB RECORDS. Mowa o debiutanckim albumie… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37, Patronaty - polecamy "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15.01) w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57, Patronaty - polecamy "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'. Wydarzenie zaplanowano… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku. » więcej 2022-01-05, godz. 15:57, Patronaty - polecamy Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii mijają pod znakiem Wiedeńskich Gal Noworocznych. Tym razem - zamiast składanki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »