Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-18, 09:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych

Już wkrótce III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
Już wkrótce III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższą środę (20.09) w Filharmonii Opolskiej. W koncercie finałowym wystąpi 15 wykonawców z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu w audycji "Rewiry kultury" opowiedział Włodzimierzem Ożgą, wiceprezesem Zarządu Polskiego Związku Niewidomych - Okręg Opolski - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
- Koncert zapowiada się bardzo interesująco i na pewno dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć artystycznych – tak wydarzenie rekomendują organizatorzy.

Do przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z całej Polski. Do koncertu finałowego zostało wybranych 15 wykonawców, spośród których profesjonalne jury wyłoni trzech. Otrzymają oni nagrody pieniężne i rzeczowe (I, II i III miejsce). Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia. W skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego wejdą:
  • Elżbieta Zapendowska – krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i osobowość telewizyjna. Przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu;
  • Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
  • Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
  • Przemysław Neumann – dr hab. profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1 września 2015 r. dyrektor Filharmonii Opolskiej.
Poniżej rozmowa Wiktorii Kramczyńskiej z organizatorem wydarzenia Włodzimierzem Ożgą, wiceprezesem Zarządu Polskiego Związku Niewidomych - Okręg Opolski.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski. Radio Opole III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023 objęło patronatem medialnym.
Logo

Zobacz także

2023-09-27, godz. 17:08, Patronaty - polecamy I Wojewódzki Konkurs o Związku Polaków w Niemczech Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego do wzięcia udziału w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Związku Polaków w Niemczech. W najbliższy czwartek (28.09) w szkołach… » więcej 2023-09-27, godz. 11:43, Patronaty - polecamy Niedzielę warto spędzić w skansenie. MWO zaprasza na Targi Miodów i Rękodzieła Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w najbliższą niedzielę (01.10) wszystkich pasjonatów miodów naturalnych oraz lokalnego rękodzieła na ostatnią w tym sezonie imprezę plenerową - Targi Miodów i Rękodzieła. Przygotowanych będzie około… » więcej 2023-09-27, godz. 10:58, Patronaty - polecamy Oratorium z okazji 800-lecia Nysy już w sobotę Nysa obchodzi w tym roku 800-lecie lokacji. Do grona wydarzeń organizowanych w mieście z tej okazji w najbliższą sobotę (30.09) dołącza kolejne. Tym razem mieszkańcy i odwiedzający miasto turyści będą mogli posłuchać specjalnie… » więcej 2023-09-27, godz. 09:39, Patronaty - polecamy O terapeutycznej mocy książek - konferencja Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej wezmą udział w organizowanej już po raz 7. Ogólnopolskiej Konferencji… » więcej 2023-09-26, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Konferencja „Firma3R – Równość – Różnorodność – Rozwój” - zobacz transmisję Konferencję pod hasłem „Firma 3R - równość, różnorodność, rozwój” organizuje już w najbliższą środę (27.09) Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Celem wydarzenia jest pokazanie trendów związanych z rozwojem kadr… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »