Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-07-05, 12:41 Autor: oprac. Agnieszka Lubczańska

„Hitowe lato! Wakacyjny quiz muzyczny” - zajęcia w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Zajęcia pełne zabawy i wiedzy o polskiej piosence proponuje podczas wakacji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Warsztaty pod nazwą „Hitowe lato! – wakacyjny quiz muzyczny” adresowane są do grup w wieku od 8 do 16 lat. Trwają ok. 60 minut w sali kinowo-koncertowej muzeum i odbywają się w maksymalnie 20-osobowych grupach od wtorku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.
Chęć udziału dziecka w zajęciach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu:
77 441 34 86 wew. 61 lub 534 210 205, 534 210 074.

Podczas rozgrywki dzieci będą mogły poznać historię polskiej muzyki rozrywkowej oraz dowiedzieć się więcej o współczesnych rodzimych artystach. Zajęcia przygotowane są w formie gry edukacyjnej. Młodzi melomani podzieleni zostaną na drużyny i wspólnie będą rozpoznawać polskie hity muzyczne, starając się uzyskać tytuł: „Mistrzów gry”. Uczestnicy będą musieli, jak najszybciej odgadnąć tytuły utworów, które usłyszą. Będą mogli zdobyć także dodatkowe punkty, jeśli poprawnie podadzą imiona i nazwiska wykonawców piosenek.

Szykowany jest też - na kanwie najnowszej wystawy (dowiedz się więcej o tej wystawie) - "Zagadkowy pokój Jerzego Wasowskiego".

O szczegółach opowiedział w audycji Mariusza Majerana - dr Mateusz Torzecki z MPP. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Plakat

Zobacz także

2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej 2024-07-16, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Master Truck Show Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne pojazdy z całej Polski, a także z zagranicy. Szykują się trzy dni motoryzacyjnych… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »