Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-01-05, 15:57 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej

Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej [materiały Filharmonii Opolskiej]
Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej [materiały Filharmonii Opolskiej]
Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii mijają pod znakiem Wiedeńskich Gal Noworocznych. Tym razem – zamiast składanki różnych walców, marszów i polek – zabrzmi forma sceniczna, perła wśród operetek, "Zemsta Nietoperza". Solistami koncertu będą wybitni śpiewacy związani z Operą Śląska w Bytomiu, towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Dyrektora Przemysława Neumanna.
Istnieją przysmaki, aktywności i melodie, które dla wielu ludzi nabierają szczególnego sensu i znaczenia tylko w konkretnych okolicznościach. Tak może być z konserwą turystyczną krojoną scyzorykiem na biwaku lub górskiej wycieczce, tak jest z popcornemGale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej podczas seansu filmowego, z siatkówką na piaszczystej plaży, hejnałem wysłuchanym w południe na krakowskim rynku czy muzyką Johanna Straussa w okolicach Nowego Roku.

Filharmonia Opolska zaprasza na absolutną klasykę gatunku – "Zemstę Nietoperza". Skrząca się uwertura, bawiąca do łez aria pokojówki Adeli oraz namiętny czardasz Rosalindy – to tylko niektóre z fragmentów dzieła zasługujące na wspomnienie. O tym, z jaką maestrią można wyreżyserować żart (doskonale pasowałoby tu również popularne wśród młodych ludzi słówko prank) oraz czy kara za przyjacielskie uchybienie ulega przedawnieniu przekonają się ci, którzy zdecydują się wysłuchać "Zemsty Nietoperza" w jeden z karnawałowych weekendów.

Na scenie zobaczymy m. in. Tomasza Janczaka, Annę Wiśniewską-Schoppa czy Annę Lasotę. Artystom towarzyszyć będzie chór Angelus Cantat. Reżyserem operetki jest Henryk Konwiński, a dyrygentem Przemysław Neumann.

Terminy koncertów:
  • 6.01 godz. 18:00
  • 7.01 godz. 19:00
  • 8.01 godz. 18:00
  • 9.01 godz. 18:00
  • 14.01 godz. 19:00
  • 15.01 godz. 18:00
  • 16.01 godz. 18:00

Bilety od 79 zł dostępne w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2022-01-18, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu” - tak płytę rekomenduje jej wydawca BNB RECORDS. Mowa o debiutanckim albumie… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37, Patronaty - polecamy "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15.01) w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57, Patronaty - polecamy "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'. Wydarzenie zaplanowano… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »